Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

“YETER SÖZ MİLLETİNDİR” DEDİK YA HU.!

19 Nisan 2017, 09:45

Bu millet, eşsiz bir tarihi mirasa, köklü bir devlet şuuruna sahip bir millettir.

Bu millet, tarih çınarının en gür, en güçlü dalıdır.

Bu millet, devlet kuran, tarih yazan, çığır açan, çağ açan bir millettir.

Bu millet, demokrasi sevdalısıdır. Davası, Hak ve güçlü ve büyük Türkiye davasıdır.

Bu millet, kendisinden olanlarla, kendisine tepeden bakanları ayırt etmeyi çok iyi bilir.

Bu millet, bağrından Milletin Adamlarını çıkarır ve yoluna Milletin Adamları ile yürür.

Bu millet, İslam Medeniyetinin sancaktarıdır. Avrupa’ya ‘Medeniyet’ götürmüştür.

Bu millet, bayrağı, vatanı ve davayı her şart ve zamanda korumasını bilir.       

  Bugün, Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz için bayram günüdür.

   Bugün, yarım kalmış bir ihtilalin tamamlandığı gündür. 14 Mayıs 1950’de “Yeter Söz Milletindir” sloganıyla, tek parti ceberut zihniyetine ve vesayete meydan okuyarak ‘İhtilali’ni başlatan milletin, İhtilalini tamamladığı gündür. (Bir açıklama notu zarureti hâsıl oldu dostlar: Darbe, bir avuç sivil ve/veya asker zümrenin, millete rağmen, gayrı meşru şekilde, silahla yönetime el koymasıdır. İhtilal ise, bir milletin, gasp edilmiş haklarını istirdat etmesi, kendi hakkı olana kendisinin meşru şekilde sahip çıkmasıdır.)

   16 Nisan’da, bu vatanın, bu milletin evlatları demokratik yolla, 14 Mayıs 1950’de başlattığını tamamlamıştır. Bu referandum, 27 Mayıs 1960’a, 12 Eylül 1980’e, 28 Şubat 1997’ye, 15 Temmuz 2016’ya ve arkasındaki devletlere verilen esaslı bir cevap olmuştur.

   Bu referandumu, Türkiye’nin büyük yürüyüşünde bir ara hamle olarak görmek daha doğrudur diye düşünüyorum. Çünkü varılacak son nokta değildir, mutlaklaştırmamak gerekir. Türkiye ilk defa kendi isteğiyle ve büyük dış güçleri karşısına almak pahasına bir düzenleme yapıyor. Bu düzenlemeyi, Soros’cuların, fetöcülerin, CIA-NATO-MOSSAD-ALMANYA ekseninin engelleme girişimleri, Türkiye’nin antiemperyalist duruşu ve örnekliği ile çoook alakalıdır. Tabii olarak “Antiemperyalizmi” ağızlarına sakız, ‘risottolarına’  sos yapanlara duyurulur.

   2023 Cumhuriyet’in 100’ncü yıldönümü, 2053 İstanbul’un Fethinin 600’üncü yıldönümü 2071 Malazgirt Zaferinin 1000’nci yıldönümü… Bu üç tarih, dikkatinizi mutlaka çekmiştir, referandum sürecinde pek çok pankartın yanında meydanlarda sembolleşti…

   Bu hal, bana göre, ‘bu hedeflere doğru yürüme iradesi’ni yansıtıyor. 2023’te ‘Milli Mücadele’nin hedeflerine yaslanan bir yeni hedefi yakalayacağız.! 2053, yüreklerimizde ve ruhlarımızda yaşayan ‘Fetih İdeali’ni yüzyıllara taşımayı sembolize ediyor.!

   2071, Anadolu’yu, 1000 yıllık bir mirasın-medeniyetin zenginleştirmesi ile istikbalde sırtımızı dayayacak bir medeniyet ve kardeşlik (Türk-Kürt-Arap)  birikimi halinde hayata, ufkumuza taşımayı ifade ediyor…

   Bu tarihi, siyasi, sosyolojik  atıflar bir irade beyanı olarak; şüphesiz  çok mühim ufuklar.!

   Bir milletin, böylesi  misyonlarının olması ve böylesi vizyonları taşıyor olması çok çok önemli dostlar.!

   Aslında, bu noktada, “milli ve evrensel bir hedef” olarak ülkemizin bütün siyasi kadrolarının buluşması gerekmektedir. Ülkenin, istisnasız, bütün çocuklarının bu heyecanda ve idealde buluşması istikbal ve istiklal için elzemdir. Bir tek çocuğumuzun, gencimizin bu idealin dışına savrulmasına fırsat vermeyecek bir sorumluluğun; ülkeyi yöneten ve yönetmeye talip herkesin yüreğini ve ruhunu sarması gerekiyor.

   16 Nisan’da mücadele bitmiş olmuyor. Daha yoğun, daha heyecan verici, daha irfanlı, daha hikmetli, daha ahlaklı, daha ferasetli, daha dürüst, daha çalışkan, daha fedakâr, daha vefakâr, daha sadakatli, daha liyakatli olmaya gayret etmeliyiz. Evlatlarımızı kendimizden daha idealist olma noktasında yüreklendirmeli ve donanımlı hale getirmeliyiz.

   Şeytan ve askerleri ve gönüllüleri tatil yapmayacak; aksine fazla mesai yapacak, vardiyalar oluşturacak… Bizler  de durmayacağız.! ALLAH  VEKİL, YEİS  YOK.!

   İdeolojik hasımlık ve haset peşinde koşanlara gıyaben dua edeceğiz. Onlar da bizim kardeşlerimiz... Artık tarihteki yürüyüşümüz doğru yönde ve ileri doğru devam ediyor.

        ALLAH’a emanet olun.

Bu haber 698 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım