Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

YERSEK TABİ (II.)

10 Ekim 2017, 16:19

                            

       Kuzey Irak’taki referandum düzenbazlığı bir Kürt özgürlük hareketi değil, ABD’nin İsrail’in talepleri doğrultusunda bölgeye son şeklini verme projesidir.

       ABD, 1991’de başlayıp 2003’te tamamladığı Irak işgali ve 2011’den bu yana Suriye’de özellikle DEAŞ üzerinden yaptığı operasyonlarla ilk aşamayı bitirdi.

       Ürettikleri DEAŞ üzerinden Irak ve Suriye’deki bütün stratejik noktalar ele geçirilirken, PKK/PYD terör örgütüne de bir barış gücü misyonu yükleyerek bölge dizaynının son aşaması için ayrıca zemin hazırladılar.

       Bernard Henry Levi, 2 Ekim günü CNN İnternational’de “Bugünkü Kürdistan İsrail’in 1948’ini yaşıyor. O zaman da İsrail etrafı düşmanlarla çevrilmiş küçücük bir ülke idi. Çevresi düşmanca tutum sergileyen milyonlarca insan tarafından kuşatılmıştı. Şimdi aynı durum Kürdistan için geçerli” diyerek savunuyordu, Barzani’yi ve uyguladıkları senaryoyu...

       Kuzey Suriye’deki PKK/PYD oluşumunun ve Kuzey Irak’taki referandum sürecinin hedefinin ne olduğunu deklare ediyordu beyzade.! Ve esas hedef Türkiye diyordu.!

       Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov da, “ABD hem DEAŞ ile hem PKK/PYD ile hem de Barzani ile birlikte çalışıyor” diye açıklama yapıyor.

       Dikkat ederseniz, batı medyası koro halinde, “Suriye’de çözüm zamanı geldi” demeye başladı. Acaba bu “çözüm zamanı” niçin şimdi geldi? Mesela beş sene önce çözüm daha mı zordu? Ayrıca, süper güçlere kök söktüren(!) DEAŞ sanki buharlaştı bu aralar..!!

       Barzani, BBC’ye verdiği röportajında, “Sykes-Picot dönemini tamamladı. Bölge için yeni bir formül uygulanmaya çalışılıyor” dedi. Ağızda tutulan bakla bu işte… Osmanlı sonrası bölünen coğrafyamız daha da parçalanacak ki, arazi kolay hale gelsin, insansızlaşsın, Büyük İsrail Devleti’nin yolları açılsın..!!

       Artık aşikar hale geldi. Kahpelerin planı üç aşamalı, üçüncü aşaması da Türkiye…

       Yıllar önce Çekiç Güç’ün bölgedeki varlığını destekleyen içimize yerleştirilmiş pek çok Batıcı yandaş siyasetçi, akademisyen ve gazeteci; Çekiç Güç’ün o yıllarda PKK’ya silah sevkiyatına gözlerini itina ile yumdukları gibi, bugün de PKK/PYD/YPG terör örgütüne 3000 tırı geçen silah sevkiyatını itina ile görmezden geliyorlar.

       Bu millet-memleket düşmanı T.C. pasaportlu namussuzların bazıları “Kuzey Irak’tan içeriye bir adım dahi girerseniz bütün dünya karşınıza dikilir” diyerek ‘sahiplerinin’ namına Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit ediyorlar.!   

       İsrail’e ‘vaat edilmiş topraklar’ını kazandırma yolunda en büyük adım bu korsan, illegal referandum ile atılmış oldu bir anlamda... Barzani’nin daveti ile Türkiye sınırında İsrail askeri üsleri kurmaya vardırılacak süreç…

       Netenyahu hergelesi, “Kürtler bizim değerlerimizi paylaşan cesur bir halk ve Barzani’nin bağımsızlık girişiminin tarafımızdan destekleniyor olması doğal bir durum” diyebiliyor. ABD ve İsrail’de bir çok üniversite, enstitü ve yayın organı da ‘Kürtlerin soy olarak İsrailoğulları soyundan geldiği’ tezini işliyorlar.

       Sionistler, Barzani ve PKK/PYD tarafından kurulacak sözde Kürdistan’a ise

‘Kürdo-Jüdaik’, yani ‘Yahudi Kürdistanı’ ismini veriyorlar.

       Barzani de, 1940’larda Filistin’e göçen 200 000 Yahudi Kürt olduğunu iddia ederek, onların ve ailelerinin(?!) yeniden Kuzey Irak’a dönmeleri çağrısı yaptı...

       Tehlike duyduklarımızdan çok daha büyük, düşündüğümüzden çok daha yakın dostlar. Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en ciddi tehdidi ile yüz yüze dostlar…

       Tehlike, Mesut Barzani’nin gücü ve Kürt milliyetçiliği ile sınırlı bir durum asla değildir.!

       Mesele, İsrail’ in kurulması ve işgal ettiği topraklardan sonra, Türkiye dahil, bölge haritasının değiştirilmesi ve işgal planları ile yüzleşme meselesidir.!

       Hınzıroğlu hınzır Winston Churchill’in, “Ne kadar ileriyi görmek istiyorsanız, o kadar geriyi görmeniz gerekir” sözüne katılmamak mümkün mü?

       Sayın İdris Keleş, Çörçil sanki sana hitaben söylemiş!!

Bu haber 449 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım