Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

YERSEK TABİ… (1.)

03 Ekim 2017, 10:26

                              Kuzey Irak’taki korsan, illegal, İsrail güdümlü referandumda yöneltilen soru, yangının nasıl körükleneceğini haykırıyor adeta.!

       “Büyük İsrail” için hareket eden taşeronların, işgalcilerin Irak’ın dışında Suriye, Türkiye, İran, Ürdün gibi bölge ülkelerinin topraklarına da göz diktiklerini açıkça ortaya koyuyor.

       25 Eylül’deki oy pusulasında katılımcılara “Kürdistan Bölgesi’nin ve Bölge’nin yönetimi dışındaki Kürt alanlarının bağımsız bir devlet olmasını istiyor musun?” sorusu yöneltildi.

       Sorunun içeriğinin son derece muğlak ve çok genişletilebilme potansiyeli bulundurması  güttüğü görülüyor. Yöneltilen sorunun sadece 2005 Irak Anayasa’sı ile çizilmiş Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) sınırları dışında yaşayan Iraklı Kürtleri değil; Suriye, Türkiye, İran’daki Kürt kökenlileri de hedefi içine aldığı anlaşılıyor.

       Yine aynı açık uçlu soruyla coğrafyayı parçalamaya niyetli proje sahiplerine Irak’a komşu ülkelerde kullanmaları için de bir mikser, bir maşa takdim ediliyor….

       Arnold Toynbee sıradan bir tarihçi değildi.! O, ya bir oyun kurucu ya da oyun kurucuların sözcüsü idi.

       1962 yılında, Türkiye’nin başkentinde, Dil, Tarih, Coğrafya Fakültesi’nde verdiği bir konferansta, “Osmanlı Devleti’nin bölünmesi henüz sona ermemiştir, bölünme devam ediyor” demiştir. Toynbee bu cümlesiyle fantezi mi yapıyordu, yoksa bir kehaneti mi seslendiriyordu?

       Ne birincisi, ne de ikincisi. Bal gibi de bilgisi dahilinde bulunan bir çabayı ifşa ediyordu.

       I. Dünya Savaşından günümüze 100 yıl geçti ve her şeye rağmen Sykes-Picot Düzeni devam ediyor idi.! Neydi o: Osmanlı Mülkünü Cetvelle Parselleme Projesi... Lozan, bir bakıma Sykes-Picot düzenine (başka bir deyişle İngiliz-Fransız-Sionist DÜZENBAZLIĞINA) uluslararası bir anlaşma ile meşruiyet kazandırmanın aracı olmuştur…

       Yani, esastan, temelden ve son tahlilde; Barzani’nin bu çıkışı Sykes-Picot Düzeni’nin ve dolayısıyla Lozan’ın da ihlali anlamına gelmektedir.!    

       İsrail, şimdi, “Kürtleri dikkate almayan Sykes-Picot düzenini tanımadığını” ima etmek suretiyle Barzani tayfasının ağzına bir parmak bal çalmıştır.

       ARAZİ (Arz-ı  Mev’ud= Vaat Edilmiş Topraklar) temizlendikten sonra(=Müslüman Kürtleri, Arapları, Türkleri ya defettikten ya da katletdikten sonra); İsrail(Sionistler) Barzani tayfasını kaldırıp atacaktır, hem de sümük gibi...

       İsrail Genelkurmay bşk. yrd. Yair Golan üç hafta önce, ABD’de Washington Institute For Near East policy’de bir konferansta açıkça “PKK’yı terör örgütü olarak görmüyoruz. İsrail’in dış politikasına hizmet ediyorlar” dedi. En iyi belge nedir? İTİRAFTIR. Gayrı meşru babası terör devleti ABD ile birlikte; uzun yıllardır hem Türk düşmanı hem de Müslüman Kürt düşmanı PKK terör örgütünü Türkiye’ye saldırtan İsrail, bir terör devletidir.

       Emperyalistlerin, Siyonistlerin Sevr sonrası en büyük dayatması olarak nitelenen sürecin aslında neyi hedeflediği; referandum kampanyasında sıklıkla gördüğümüz haritalarla birlikte iyice açığa çıktı değil mi?! Barzani’nin, Hatay, Kahramanmaraş, Sivas, Erzincan, Kars, Van, Hakkari,Mardin, Şanlıurfa dairesi içinde kalan illeri de kapsayan haritaları başlıca propaganda malzemesi olarak kullanıldı.!

       Açıkça, Sionist İsrail’in güdümündeki Barzani-Pkk çetesi, Irak ve Suriye’nin ardından Türkiye’yi de ‘İŞGAL’ etmek istiyor. Ancak biz bu haritanın, bal gibi Arz-ı Mev’ud olduğunu biliyoruz. Barzani yönetimi, İsrail’in ve ABD’in verdiği sufle ile hareket ediyor.

       IKBY, Türkiye sayesinde, yaklaşık 10 yıldır biraz huzura ve refaha kavuşmuştu.! Eksikleri de olsa komşuluk, kardeşlik hukuku gözetiliyordu.

       PKK’ya “biz size çözüm sürecinden daha fazlasını veririz” diyerek masa devirten irade, Barzani yönetimine de benzer vaatte bulundu…  ABD görünürde karşı çıkıyor olsa da, yaptığı İsrail ile bir tür rol paylaşımı… Oyunun sonunda, “bakın biz de istememiştik ama oldu artık, ne yapalım” diyecekler…  Yersek tabi..!!

       Aklımın erdiğince birkaç hafta bu belayı yazacağım İnşaALLAH.

Bu haber 321 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım