Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

ALLAH’ın ÜZERİMİZDE BİR MURADI VAR.!

22 Temmuz 2017, 13:22

               Bir gecede bir milletin yeniden doğuşunun adı, miladımız oldu “15-16 Temmuz 2016”… Ezanlar, salalar eşliğinde adımız yeniden fısıldandı kulağımıza. Asıl kimliğimize büründük, ata ocağımızın külleri savruldu, közleri ile tanış olduk. Yeni baştan Muhammedi olduk, İbrahimi olduk. Hz. Hüseyin’in durduğu yerde durmanın bedelini ödemeye hazır olduğumuzu aleme ispatladık. Canımızı, ruhumuzu hece hece “ALLAHU EKBER” yaptık.

       Ümmiliğin sakladığı sessiz bilgeliğin yeryüzü sayfası oldu o gece meydanlarımız, caddelerimiz. Saflığın, duruluğun, tevekkülün; cazgırlık eden, kof kof konuşan din bezirganlarını susturuşuna şahit olduk.

       “Abdestimizi aldık, bayrağımızı da aldık, çıkıyoruz” diyerek yollara çıktı gençler. Meydanlardaki süs havuzlarından abdest aldı gencimiz yaşlımız. Kendileri hakkında kof kof sosyolojik tahliller yapanları darmadağın ettik. Toplum mühendisliği gayretkeşlerinin kirli hesaplarını kirli tuvalet kağıdı gibi ellerine verdik.

      15-16 Temmuz ile zulme karşı mücadele etmenin fazileti yeniden şahsiyetlerimizi kuşattı.                  Gençlerimizin, ilk kez kendi içlerinden çıkardığı kahramanları oldu. Asıl zaferlerin; sömürü, işgal, moda ve tahakküme yandaşlık edip hayatta kalma başarısı(!) göstererek değil, canını feda ederek kazanıldığını bizzat yaşayarak anladı gençlerimiz. 

       Emekli albay Amerikan ordu istihbaratçısı Ralph Peters, Fox News televizyonuna çıkıp: “Bu darbe, Türkiye’nin İslami bir diktatörlük olmaktan kurtulabilmesi için son şanstır. Hata yapmayalım. Bu darbede rol alanlar iyi adamlardır” demiştir. Fetö darbe kalkışması ve işgal girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine: “Şayet darbe başarılı olsaydı, İslamcılar kaybedecek, biz kazanacaktık” demiştir. Alçak siyonist ve alçak hain işbirlikçileri..!!

       Ama onların hesap edemediği bir mucize gerçekleşmişti. Darbeciler de, onların küresel efendileri de şoktaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, milyonlar Türkiye’nin ve ümmetin kaderine el koydu. Darbe ve işgale karşı bir destan yazıldı.

       O gece yüz yılın hesabı ve mücadelesi birkaç saate sığdırıldı. O gece bütün Türkiye’de salalarla kendine gelen, ezanla dirilen; ümmetin dualarıyla korunan bir millet vardı.

       O gece, milletimizin asli unsurlarının bedenlerine, ruhlarına bir ‘öz’ yeniden üflendi. Dünyanın gidişatında söyleyecek sözü olan milletimiz, tarihin sahnesine bütün ihtişamıyla yeniden girmiş oldu BİİZNİLLAH.

       Bizi millet yapan ve o gecenin karanlığından aydınlığa çıkaran en büyük gücümüz, ALLAH’a olan sarsılmaz imanımızdır. O’ndan gayrı hiçbir güce boyun eğmeme irademizdir. “O zalimler, nasıl bir darbeyle devrileceklerini görecekler. Onlar tuzak kurarlar, ALLAH da onlara tuzak kurar”. ALLAH’ın vaadi var; kim ki İmanını sancak yapar, ALLAH’ın nusreti onunla beraberdir.

       “Sancak düştüğü yerden kalkar”. 30 yıldan bu yana, bu söze meftunum.!

Sancağın nasıl ve ne şekilde düştüğünü öğrendikçe ciğerimi yakan bir hüzünle; düşen sancağın ne kadar muazzam bir tasavvurun, medeniyetin, vaadin remzi olduğunu idrak ettikçe artan bir muhabbetle meftunum.! Çok söylenmişti: “Sancak düştüğü yerden kalkar”. Ama slogan atmakla olmuyordu olması gereken hiçbir şey.!

       Bu iş nasıl olacak? Sancak ümmete yeniden nasıl yol gösterecek? Zira evladın hali ecdada hiç benzemiyor. Ecdad, insanlığa model bir tasavvurun ‘abideleriydi’; biz, insanlık düşmanlarının kurguladığı dünyanın çelişkiler yumağı ‘yabancıları’…

       Biz ecdad gibi değildik, dahası biz bizim gibi değildik, bizim değildik, biz değildik. Biz kimdik?! Bu iş nasıl olacak? Yaman soru; ruhumu yakan soru?

       Ve, 15-16 Temmuz gecesi, adeta ilahi bir ‘öz’ sağanak sağanak yağdı milletimizin üzerine.! ALLAH’ın bu millet üzerinde hala bir “muradı” var. Atalarımızın yaptıkları sebebiyle mi, evlatlarımızın yapacakları hatırına mı, mazlumlara merhametinden mi, zalimlere kahrından mı…??!!

       Bilemiyorum.! Ancak ALLAH’ın üzerimizde bir muradı var.!

Bu haber 589 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım