Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

PUSULAMIZSIN RAMAZAN-I ŞERİF

29 Haziran 2017, 09:48

       Ramazan-ı Şerif’iniz mübarek olsun. Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun.

       Ramazan-ı  Şerif’in, yerküredeki her bir mümin kardeşim için; sadece, kendisinden önceki 11 aydaki kusurlarımızın, günahlarımızın resetlendiği bir ay olarak değil, kendisinden sonraki 11 ayın yaşam pusulası, kararlar akti, irade beyanı  olabilmesi için; Kur’an’ı Kerim’i hayatlarımıza ‘tertil’ edebilmemiz için dua ediyorum.

       Bizler, her hal ve şartta, ALLAH’a şükredenlerden, sabredenlerden ve direnenlerden olmalıyız. Biz O’ndan razıyız, yeter ki, O bizden razı olsun.

       Dünya’da, İslam coğrafyasında olanlara bakıp, karamsarlığa kapılmayın. Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi; Kader’e, Rızk’a, Ecel’e hükmeden; “ol” deyince olduran, “öl” deyince öldüren ALLAH’ımız var… ALLAH bizi mallarımız, sevdiklerimiz ve canlarımız ile, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan ediyor…

       Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz. Biz Ahirzaman Peygamberi’nin ümmetiyiz… Biz ALLAH’ın yeryüzünde(mecazi anlamda) halifeleriyiz. Mülk O’nundur ve mutlak anlamda tek hüküm ve tasarruf sahibi O’dur.

       Ümmetin yaşadıklarına bakıyorum da, adeta, ALLAH bizi büyük bir ‘İnkılab’a hazırlıyor gibi… Sanki yeni büyük bir devrimin eşiğinde gibiyiz. Ümmetin ve insanlığın bütün yaşadıkları, haçlı-siyonist-emperyalistlerin üzerini küllediği hakikatlerin açığa çıkması, hafızalarımızın canlanması, yeniden anlaşılması için fırsat-imkan kapıları açıyor aynı zamanda… Biz ‘tefrika’ya düşmeyelim, istişare ve şurayı elden bırakmayalım.

       Bu dünyanın tek bir gerçeği var, o da “imtihan olduğumuz”. Suriye’de şunlar olmuş, Mısır’da Sisi böyle münafıkmış, Suudiler böyle yapmış, İsrail şunları planlamış, İran fitne üretiyormuş, Trump’ın niyeti şöyleymiş,  Katar’da asıl hesap başkaymış, Kılıçdaroğlu milleti dert etmiyormuş, falan belediyede şöyle yolsuzluk varmış… Bütün bunlar ve daha niceleri bu imtihanın parçaları…

       Herkes yaptıklarının, yapması gerekirken yapmadıklarının, söylediklerinin, söylemesi gerekirken söylemediklerinin hesabını verecek.

       İman edenler, imanını hayatına pusula edenler, erdemli insanlar, fasıklar, riyakarlar, zalimler, kafirler, işbirlikçi hainler her geçen gün daha ‘net’ olarak görülüyor.

       Asla unutmayalım; ALLAH, cahil, nemelazımcı, riyakar, menfaatperest, fasık, zalim, kafir ve müfsitlere yardım etmeyecek. Aklımızı, emeğimizi ‘kiraya’ vermeyelim. Cahil, nemelezımcı, riyakar, mefaatperest, fasık, zalim, muhteris ve müfsid; menfaatı uğruna ‘dinini’, ‘devletini’ ve ‘dostlarını’ harcayanlardan uzak duralım.

       Etrafımızdaki bazı sakallı, namazlı, tesbihli, tarikatlı tiplere hiç takılıp kalmayalım. Müslümanın asgari feraseti bu tipleri tanımaya yetiyor aslında.! Para, mal, makam, ünvan hırsı bu tiplerin adeta gözlerini döndürmüş. AK Parti döneminde, mükemmel bir dayanışma organizasyonu sergileyen; azgın bir ihtiras ile ALLAH’tan gayrı üstün gördüğü herkesten korkan, kibir küpü, ceberut, cahil bir sürü adamcık(!) paralarına, mallarına, makamlarına, ünvanlarına sarılmış cehenneme doğru koşuyorlar... Ayet-i kerimede “vay o namaz kılanların haline” buyurulmamış mı? Adeta, gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri var hissetmez haldeler…

       ALLAH’ın ayıplarımızı, günahlarımızı örtmesi ve bağışlaması için; kuldan utanmamız, ALLAH’tan korkup, istiğfar etmemiz gerekiyor.

       Mümine yakışan, varlığa sevinmemek, yoksunluğa yerinmemektir. “O kaybedenlere söyleyin, kazanacağız. O kazandıklarını sananlara söyleyin, kaybedeceksiniz” diyor kardeşim. ALLAH, bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır murat etmiş olabilir.

       Alemlerin Rabb’ine, bizi Ramazan’a kavuşturan, Ramazan’ı önümüzdeki 11 ayımız için yaşam pusulası, kararlar akti, irade beyanı etmemize; Kur’an’ı Kerim’i hayatımıza “tertil” edebilmemize imkan veren ALLAH’a şükürler olsun.

       ALLAHU EKBER ve LİLLAHİL HAMD…

       HASBUNALLAHU ve NİĞMELVEKİL…

Bu haber 589 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım