Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Ahmet Çamyar’dan Veda Konuşması

Ahmet Çamyar’dan Veda Konuşması

Tarih 16 Kasım 2018, 18:15 Editör terme vizyon

Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar basın açıklaması düzenledi. Çamyar, “Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum” dedi.

Haklarında yürütülen soruşturma kapsamında Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın görevlerinden uzaklaştırıldığı 16 Kasım Cuma (bugün) günü İçişleri Bakanlığı tarafından bildirilmişti. Görevinden ayrılırken bir basın açıklaması düzenleyen Ahmet Çamyar, “Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

16 Kasım Cuma günü saat 16.30’da makamında basın açıklaması yapan Ahmet Çamyar, 1994 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında Refah Partisi gençlik kollarında başlayan siyasi serüveninden söz ettikten sonra şöyle devam etti;

“Çok zorlu süreçleri cumhurbaşkanımızın liderliğinde birlikte aştık. 1994 de ‘Tamam inşallah’ sloganı ile başlayan kutlu yolculuk ne zaman ve ne şekilde kesintiye uğratılmak istense cumhurbaşkanımın liderliğinde ve gösterdiği yolda yılmadan ve yorulmadan koşmaya devam ettik. İlk günkü aşkımızdan hiçbir eksilmeye müsaade etmeden, tekrar tekrar ayağa kalkarak daha güçlü koşmaya devam ettik. Uzun Adam’ın arkasından ayrılmadan yürüdüğüm yol beni millete hizmetin adı olan AK Partimizin ilçe başkanlığı görevine kadar getirdi.

6 yıl ilçe başkanlığı yaparken ilk günkü aşkımdan ve şevkimden bir eksilme olmadan bu görevi icra ettim. Allah’a hamdolsun ki bu 6 yıllık sürecin sonunda Cumhurbaşkanımızın takdirleri ve milletimizin desteği ile doğduğum şehrin Belediye Başkanlığı görevine gelmek şahsıma nasip oldu.

Bu mevkii ve makamlar bir faniye nasip olacak çok ulvi makamlardır. Cenab-ı Allah’a hamdüsenalar olsun ki bu makamlara gelmeyi şahsıma nasip etti. Bu mevkii ve makamlarda yapılacak hizmetler ile anılmak bir faninin evlatlarına bırakabileceği en güzel miraslardır. Halka hizmet ederken hakkın rızasını gözetmekten başkaca bir düşüncemiz olmadı. Bu şehre hizmet ederken Cumhurbaşkanımıza, partimize ve dava arkadaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızın ağırlığını ve vebalini bir gün bile unutmadan 5 yıla yakın bir zamandır şehrimize hizmet ettik.

Bugün karşılaştığım durumun partimizin kurumsal kimliği ile hiçbir alakasının olmadığı bütün kamuoyunun malumudur. Ben siyasete başlarken bir mevkii ve makam sahibi değildim. Siyaseti de bir mevki ya da makam için yapmadım. Bu süreç partili kimliğimizden ya da dava şuurumdan hiçbir eksilmeye sebep olmayacaktır. Nefsini öldürenler için parti başkanı olmakla partinin hizmetlisi olmak, partinin çaycısı olmak arasında bir fark yoktur. Dava şuuru böyle bir şeydir.

Bugün geldiğimiz sonuca giden süreç bütün kamuoyunun malumudur. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kişinin siyasi hırs ve ihtirasları ile işletilen bir süreç bu mahşeri vicdanda herkeste rahatsızlık yaratacaktır. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda irili ufaklı birkaç adam tarafından kurgulanan, işletilen ve dedikodu, fitne, fesat, iftira ile sokağa düşürülen bu kirli sürecin tamamı kamuoyunun malumudur.

Görevde kaldığım süre içerisinde yaptığımız hizmetler bütün Türkiye’de parmakla gösterilir bir belediye haline gelmiş olduğumuz da kamuoyunun malumudur. Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin tekrar belediye başkan adaylığımız konusunda toplumun mutabakatı karşısında çaresiz kalanların kurguladığı ve işlettiği bu kirli süreç bugün neticelenmiştir.

Amelinden şüphesi olmayan bir Müslüman ölüme giderken nasıl bir iç huzuru içinde ölüme gülümserse ben de bugün bu sonuca böyle tebessüm ediyorum. Büyük bir iç huzuru içindeyim. Vicdanen müsterihim. Bütün yol arkadaşlarım da müsterih olsunlar. Biz hakkın rızasına talip olmak için yaptığımız görevde adaletten bir gün bile şaşmadık. Ammenin hukukunu bir gün bile unutmadık. Beytül-malın ne olduğunu bir gün bile unutmadık.

Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum.”

Ahmet Çamyar basın açıklamasını helallik isteyerek sonlandırdı.

Bu haber 1209 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET

Ortada Ne Konteynır Var Ne De Ali Kılıç!

Ortada Ne Konteynır Var Ne De Ali Kılıç! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yerel seçimler öncesinde Terme için en iddialı projelerinden bi...

Gazeteci Ergen Yazdı, Başkan Demir Kızdı “Gazete Göndermeyin Aboneliğiniz İptal Edildi”

Gazeteci Ergen Yazdı, Başkan Demir Kızdı “Gazete Göndermeyin Aboneliğiniz İptal Edildi” Samsun’da suya yapılan zam sonrası konuyu kaleme alan gazeteci Ali Yılmaz Ergen’in köşe yazısına Samsun Büyükşehir ...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım