Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Müftülük, Din Görevlileri Haftası’nı Kutladı

Müftülük, Din Görevlileri Haftası’nı Kutladı

Tarih 11 Ekim 2018, 10:02 Editör terme vizyon

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Terme Müftülüğü’nce program düzenlendi. Programda İlçe Müftüsü Apaydın, “Camiler, bizleri bir araya getiren, kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz, muhabbetimizi artıran aynı zamanda bilim, irfan ve ibadetlerin yapıldığı yerdir” dedi.

   2018 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Terme Müftülüğü 6 Ekim Cumartesi günü düzenlediği programda, emekli imam hatipler de olmak üzere görev yapan din görevlilerini bir araya topladı.
   Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
   Program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Terme Müftüsü Recep Apaydın’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda tekrar bir arada olunduğu için mutluluğunu ifade eden Müftü Apaydın, “Camiler Allah’ın evleri, Beytullah’ın (Kabe) şubeleridir. Camiler, bizleri bir araya getiren, kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz, muhabbetimizi artıran aynı zamanda bilim, irfan ve ibadetlerin yapıldığı yerdir. Cami bir Müslümanın hayatında merkez konumda olmalıdır. Doğumumuzdan ölümümüze kadar camiler hayatımızda önemli bir yer teşkil eder. Bir bebek doğduğunda kulağına kamet okuruz, yine aynı şekilde vefat ettiğinde camiden uğurlarız. Bu din hizmetini yürütürken bir takım sıkıntılar olacaktır. Hz. Muhammed’in islamı anlatırken ne sıkıntılar içerisinde olduğunu aklımızdan çıkarmayalım, hep onun azmiyle görevimize devam edelim. Programımıza katılan tüm misafirlerimize ve bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
   Müftü Apaydın’ın konuşmasının ardından konuşmalarını yapmak üzere Terme Belediye Başkanı Şenol Kul kürsüye davet edildi. Başkan Kul katılımcıları selamladıktan sonra, “Camilerimiz Müslümanlığımızın, istikbalimizin sembolü olup huzur, birlik, bilgi ve ibadet mekanlarıdır. Din görevlileri topluma örnek olurlar onlara öncü olurlar. Ama toplumumuzda çok yanlış bir söz vardır, ‘Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma’ şeklinde. Ben bunu çok yanlış buluyorum, umarım bu algı toplumumuzda kırılır” dedi.
   Son zamanlarda sayısı hızla çoğalan camilere dikkat çeken Başkan Kul, bu camilere akın akın koşacak nesiller yetiştirilmediği takdirde camilerin bir imar görüntüsü oluşturacağını belirterek, “Camilere akın akın koşacak nesiller yetiştirmek ve cematimizin dertlerini dinleyecek iletişim yolları aramak, gençlerle iletişime geçmek ve bir gönül yolu bulmak biz yöneticilerin görevidir. Camilerin içini dolduracak başlıca insanlar ise din görevlileridir. Onlar bu işin başını tutan kişiler pozisyonundadır. Onlar sorumlu oldukları camilerle ilgili olan sosyal, teknik sorunlarla ilgilenen ve çözüm üreten kişilerdir. Büyük sorumluluk altında görevlerini sürdüren din görevlilerine kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.
   Konuşmaların akabinde program, emekli Kur’an kursu öğreticisi Osman Candan, Niyazi Kasapoğlu ve Emekli Müftü Hasan Ören’in meslek tecrübelerini meslektaşlarıyla paylaşmasıyla devam etti.
Yemek ikramı yapıldıktan sonra program son buldu.

Bu haber 1342 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EKONOMİ

Sel Mağduru Esnafa 100 Bin TL Kredi Desteği

Sel Mağduru Esnafa 100 Bin TL Kredi Desteği Terme ve Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketi sonrasında ilçe ve il yetkilileri harekete geçerek selden etkilenen es...

İYİ Partili Bedri Yaşar Sel Felaketini Hatırlattı

İYİ Partili Bedri Yaşar Sel Felaketini Hatırlattı İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Terme ve Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketi sonrasında Hazine ve Maliye...

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım