Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

“ACABA TÜRKLER YENİDEN…”

01 Mayıs 2017, 11:53

       Tartışmalar yeni değil, aylardır devam ediyor… Hatırlayın lütfen: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, henüz sandık halkın önüne gelmeden dahi “Halkoylaması sonucunu kabul etmeyeceğiz” demişti.!

        “Evet” oyları %51,5 değil de, %61,5 olsaydı tavır değişmeyecekti! Biz işin özüne bakalım diyorum. CHP’nin bunları yapacağı, halkoylaması sonucunu tartışmaya açacağı, amiyane deyimle, çamura yatacağı aylar öncesinden belliydi dostlar. Kılıçdaroğlu, tam da aylar önce verdikleri kararın gereklerini yerine getiriyor.

        CHP’nin bu tutumu:

a) Temel insan hakları ihlalidir.

b) Demokrasi dışıdır.

c) Cari olan Anayasanın sağladığı temel hak ve hürriyetlerin engellenmeye çalışılmasıdır.

d) Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırıdır.

e) En kayda değer olanı da, ‘hukuk’  paravanı ile yürütülmeye çalışılan, Batı destekli yeni algı ve gayrı nizami harp operasyonudur.

f) Yeni bir, ‘seçmen iradesine karşı’ yürütülen bir savaştır.

g) Yeni bir “MİLLETE RAĞMEN”cilik örneğidir.

        Maalesef, emperyalist-faşist-haçlı-siyonist ittifakı niçin arkalarında; gladiocu-darbeci güruh niçin arkalarında; ülkemizi 90 yıldır sömüren ‘baronlar’ ve taşradaki çömezleri niçin arkalarında bilmiyorlar? (Belki de gayet iyi biliyorlar!)

        HALKÇI geçindiklerine bakmayın, halka tepeden bakarlar. MİLLİYETÇİ geçindiklerine bakmayın, millete kan kusturan darbecilerin kankasıdırlar. DEVLETÇİ geçindiklerine bakmayın, devleti borca boğup, milletin iliğini sömürenler hep bunların arasındadır(1997 ile 2002 arasında Kamu ve Holding bankalarını boşaltan Hüsamettin Özkan taifesine bakınız!), (Terme’deki ‘taşra çömezleri’  örneklerinden birkaç tane yazabilirdik aslında!). LAİKLİK diye İslam düşmanlığı yapan, ideolojilerini dinleştirenler buradadır. İNKILAPÇI geçinirler, Türkiye’nin en tutucu partisidirler. 19. yy kavram ve kurumları ile düşünür, konuşur ve nizamat vermeye çalışırlar. CUMHURİYETÇİLİK, çoğunlukçuluk değil midir? Ama bunlar ‘azınlıkçı’, ‘oligarşik’ veya direkt olarak ‘Azınlık Partisi’dir.

        Maalesef, bunların çoğu ne şeriatı bilirler, ne monarşiyi bilirler, ne de cumhuriyeti bilirler. Demokrasi, acıkınca yedikleri puttur adeta… Laikliği bile bilmezler. “En bi LAİK” Fransa’daki Kilise’nin okullarını, hastanelerini, bankalarını  vs. ise duymak bile istemezler.! BİLMEDİKLERİNİ DE BİLMEZLER. Ama millete akıl vermeye bayılırlar; misyonları YA.!

         Müsaadenizle kuvvetli bir DİKKAAT çekmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız halkoylamasının ardından ilk olarak, Turgut Özal, Adnan Menderes, Necmeddin Erbakan rahmetlilerin anıt mezarlarını ziyaret ettikten sonra Eyüp Sultan’ı ziyaret etti. Sonrasında da Fatih Sultan Mehmet Han’ın ve Yavuz Sultan Selim Han’ın türbelerini ziyaret etti. Bu ziyaretlerin ve dua etmelerin tarihi mana ve derinliği var elbette.

        Yeni bir dönemin başladığını, mazimizin büyük Cihan Devletlerinin mimarları SELÇUKLU ve OSMANLI atamızın medeniyet ruhu ve aklı ile Büyük Türkiye kararlılığımızın mesajı dünyaya verildi dostlar.

        Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ettiği, dua ettiği büyüklerimizin şahsiyetleri ve biyografileri; hem durduğumuz manevi koordinatları, hem devletimizi tahkim etme müktesebatımızı, hem de 21. yy yolumuzu, yordamımızı, istikametimizi ortaya koyan mesajlar içeriyordu dostlar.

        20. yy ’da ‘sınırları içine büzüştürülmüş, kıpırdayamaz hale getirilmiş Türkiye’ parantezi, 16 Nisan gecesi resmen kapatılmıştır. Prangalar kırılmıştır artık. 2023, 2053 ve 2071 idealleri yola revan olmuş, “tutuculuk” genetikli olarak kodlananlar hüsran yaşamaktadırlar…

        Kanaatimce, Batılılara ve içimizdeki batıcı ruhlulara itidali, temkini, sakinliği kaybettiren bu simgesel ziyaretler oldu. Fatih Sultan Mehmet, Doğu Roma’yı fethederek Avrupa’nın karanlık Ortaçağına son vermiş, Yavuz Sultan Selim “HALİFE” olarak İslam Dünyasını birleştirmiştir. Birlikte Doğu ve Batı hâkimiyetini temsil ediyorlar dostlar.

        Emperyalist-Haçlı-Siyonist-Faşist batılıların zihnine okkalı bir “Acaba” saplanmış durumda galiba…  Kontrolü öyle kaybettiler ki, diplomatik dili ve maskeleri atıp, doğrudan “Bu, daha da büyüme potansiyeli olan, krizden çıkmanın bir yolu var, o da Erdoğan’ı öldürmek” diyebiliyorlar artık…

        “Acaba Türkler yeniden?…”…   Gerisini siz tamamlarsınız  değil mi?!

ALLAH’a emanet olun.

Bu haber 796 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım