Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

TİAD’IN DEKLARASYONU ve TERME’NİN 3T’Sİ

01 Kasım 2017, 13:01

21 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşen Terme İş Adamları Derneği(TİAD) istişare toplantısı vesilesi ile Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Karapıçak imzası ile kamuoyuyla paylaşılan deklarasyon, üzerinde konuşulmayı / tartışılmayı fazlasıyla hak ediyor dostlar.
Metnin tamamı, bir STK’nın ‘Terme için nasıl bir akıl, nasıl bir vizyon ortaya konulması gerekir’ bahsinde; yazılı ilk metnidir, bir ilk deklarasyonudur diyebilirim…
Metin iki A4 sayfası uzunluğunda olduğundan dolayı bazı paragrafları buraya alamadığımı bilmenizi isterim. Lütfen okuyalım, fikir beyan edelim, tartışalım :
“İlçemizin yapısal reformları noktasında karar vericilerin bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda en küçük şüpheye maruz kalmayacak şekilde olması gerektiğine yürekten inanırken önümüzdeki dönemde çözülmesi gereken sorunların kalıcı çözümler olması gerektiği bilincindeyiz.”
“Siyasetin ve diyaloğun çözümün mimarisi olmasını sağlayacak koşulların oluşturulması gerektiğine inanıyoruz.”
“… İlçemizin hala rekabet gücünde önü açılmayan ilçelerden biri olduğu aşikardır. Bu yüzdendir ki yerel yönetimlerin ortamı iyileştirecek yatırım ortamını geliştirecek reformlar ve politikaların geliştirilmesi gerekmektedir.”
“Terme’de gündem, sizlerin de bildiği gibi bir türlü ekonomik reformları sağlayacak destekleyecek sağlıklı planlama yapılmamasıdır…” “TİAD olarak yapılacak etkinlikler ve çözüm raporlarını zaman akışı içerisinde yayınlamayı düşünüyoruz…”
“… Sonuçta hepimiz ülkemizin ve Terme’mizin potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz ki ilçe ekonomisinin kalkınma noktasındaki yolculuğunda geriye gidişleri kabul etmeyen bir ilçe olmak istemekteyiz…”
“… Kendi çoğulculuğumuzla barışıp ortak hedeflere doğru birlikte yürümeyi saygı duyarak başardığımızda bugünkü karamsar bulutlar dağılmış olacağından işte o gün bugündür diyerek bütün olumsuzlukları tarihe gömebiliriz.”
“… Her şeyin hızla değiştiği ve her alanda ezberlerin bozulduğu bir dönem yaşanmaya başlanırken, ve şimdi tam zamanıdır ki söylüyorum bizlerin yaşadığı ilçemiz hangi noktadır? Kendi yüreğimize hafifçe bir soralım ve de TİAD olarak bir olalım diri olalım güzel günlere birlikte yürüyelim.”
“İş adamlarının bu dünyayı yakalayabilmesi için çalışma sahalarının ivedi olarak belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü oyunun kuralları koyulması gerekir ki iş adamları rekabet ortamını yakalayabilsin. Şayet bu değişimi ve rekabeti yakalayamazsak ayakta kalmanın şartları daha da zorlaşacaktır.”
“TİAD üyelerini ziyaretimde bazı iş adamlarımız fabrikasını bile artık taşımayı düşünmektedir. Sevgili TİAD üyesi sen gidersen diğeri gider ve diğerleri de gider derken kendi ilçemizi kendimiz gömeriz. Lakin biz bunu yapmak istemiyoruz.”
“(İlçe Bazı Rekabet Endeksinde) oldukça gerilerde olduğumuz aşikardır ve biz hala ilçe hakkındaki planlamaların bitirilememiş olmasının sıkıntısını yaşarken unutmayalım ki nüfusun arttığı yerlerde kentsel hizmetler ve sanayi de gelişmektedir.”
“İş adamı vazgeçmekten korkmaz. İş adamı kaybetmekten korkmaz. Lakin vazgeçin diyenlere de hep kuşkuyla bakmıştır.”
“Siyasi olarak, ekonomik olarak, güvenlik olarak ülkemizin öncelikli koşulları ise Terme İlçesinin çalışma sahalarının bir önce planlanması olmalıdır.”
“… Bizler bu hikayenin içinde ki geçmişin çöplüğünde gelecek aramıyoruz. Bizler toprağa tohum ekmek istiyoruz…”
Bana göre doğru istikamette, ileriye doğru, ortak akıl ürünü bir adım…
Terme adına düşünen, konuşan, teklif eden insanlarımızın sayısının artmasını istiyorum…
Terme’nin 3T’si olduğu elbette doğrudur.! Ambara Rakin.! Maalesef 2018 geliverdi…!

Bu haber 1696 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım