Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

BAHAR TEMİZLİĞİ

23 Ekim 2017, 17:02

                                

 “Milletimizin bünyesi, ruhu herhangi bir şekilde ‘zümre hakimiyeti’ni hiçbir zaman kabul etmedi. Son 100 yılımızdaki siyasi ve sosyolojik yaşanmışlıklarımıza bakınca bu çok bariz olarak görülecektir.” Erol Güngör (Kitabından detaylı okuma yapmanızı istirham ederim).

       Milletimiz Cumhuriyetimizin ilk 25 yılında ‘zümre hakimiyet’inden çok çekmiştir. Milletin kahır ekseriyeti, özündeki imanı, feraseti eraseti ile ‘tiyneti bozuk’ tayfayı kısa sürede çözmektedir ve layığıyla da muamele etmektedir.

       Millet, ‘zümre hakimiyeti’ heveslilerini 1946’da şamarladı; 1950’de şamarladı; 1964’te şamarladı; 1983’te şamarladı; 1995’te şamarladı ve nihayet 2002’de gayet okkalı şamarladı.

       AK Parti iktidarı, milletin “yeter artık” diyerek; ‘tahakkümcülerden’, ‘millete rağmencilerden’, ‘zümre hakimiyeti heveslilerinden’ kurtuluşunun iktidarıdır esasında...

       Bazı Bakanlıklardaki bir kısım seçilmiş ve bürokrat; bazı milletvekilleri; il ve ilçe teşkilatlarındaki bir kısım zevat; büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinde bir kısım belediye başkanı ve meclis üyeleri; Alp Dağlarının zirvelerine fırlamış egolarından ve kibirlerinden azade olup da akılları, vicdanları, imanları canlanacak mı? Neyin dünyasını, davasını(!) yaşadıklarını sorgulayabilecekler mi?

       Milletin ve devletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve milletin hüsnü şahadet ettiği dava erlerini hariç tutarak diyorum ki: Yaşları 40-70 aralığında olduğu halde Ak Parti davasını, Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını anlamaları için 6-10 yıl izlemeye-beklemeye gereksinim(!?) duyanlar; sonra da arsızca bünyeye sızdırılıp; arsızca ‘adi ortaklıklar’ tesis ettirilenler defolup düşeceksiniz AK Parti’nin de, milletin de sırtından…

       Milletin zaten ifrit olduğu ‘yeni versiyon’ ‘zümre hakimiyetleri’ kuramayacaksınız..!!

       Ehli irfan, ehli idrak, ehli vicdan sahibi memleket sevdalılarımız; “hesap gününe mutlak iman edenler” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yar ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Asla meydanı muhteris, çapsız, dertsiz, nemelazımcı, harami, haşhaşi ve haşhaşi güdümlülere bırakmayacağız...

       Erdoğan, bir türlü kuşatılamadığı için büyük liderdir. Milleti ile arasına aracılar koymadığı, milleti ile doğrudan iletişim kurduğu, gönül bağını muhafaza ettiği için büyük liderdir. Erdoğan, bizim gördüklerimizi daha hızlı görebilen, icap eden kararları hızla alabilen, gecikmeden, kararlılıkla uygulayabilen bir liderdir.

       AK Parti bünyesinde başlayan köklü değişim sürecinin, milletin zihninde tereddüt bırakmadan, tatmin edici biçimde tamamlanacağından kimsenin kuşkusu olmasın.!

       Başlamış olan “Bahar Temizliği” ile alakalı yine yazacağım İnşaALLAH…

      

                                            *         *         *         *         *

                                       İKİ UCUBE: TÜSİAD VE HÜRRİYET

       Çoğumuz biliriz; hani bizim çok derin(!) bir Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği’miz           var… Namı diğer TÜSİAD… ABD ile yaşanan vize krizinde öyle bir ‘Gayr-ı Milli’ duruş ortaya koydu ki, insanın kitabın tam ortasından alayına sövesi geliyor.!!

       “ABD büyükelçiliği tarafından alınan bu karar ve mütekabiliyet ilkesinin doğurduğu sonuçlar çerçevesinde, iki ülke arasındaki anlaşmazlıkların esas sorumlusu olmayan vatandaşlarımız ve de ülkelerimiz arasındaki ekonomik, sosyal, kültürel ve akademik ilişkiler zarar görecektir” bile diyebildi, aidiyet bağları başka adreslerde olan ‘zümre’.!!

       Bunların sesi, sözü olan “Hürriyet” isimli gazeteye abone olanlara ‘şişe olsun’.!

       Bunlar onlarca yıl memlekette Bakanlar Kurulu kurdular, Dış politika belirlediler.!

       Şimdi devre dışı kaldılar. Ama, boş mu duracaklar? Elleri armut mu topluyor?

       Tüm gazetelerde, Tüsiad zümresinden olan, önceki gün tutuklanan Osman Kavala isimli şahsın hikayesi ve ilişkileri anlatılıyor! Bir de Ertuğrul Özkök ne anlatıyor! Bakın caniiim!

       Eski muallim sen de titre artık! ‘Hürriyet’ten fayda yok...   

 

Bu haber 353 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım