Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

İKİ YENİ NESİL KİTLE İMHA SİLAHI

29 Ağustos 2017, 19:10

             Mübarek Kurban Bayramı yaklaştı. İdari izinlerle birlikte Kurban Bayramı tatili 10 gün oldu. Milyonlarca kardeşimiz Sıla-i Rahim yollarında yol alıyor.

      * Lütfen taşıtlarımızı yorgun, uykusuz kullanmayalım.

       *Taşıtlarımızın mekanik, teknik bakımlarını yaptıralım.

       *Trafikte aceleci, hoşgörüsüz davranmayalım.

       *Trafik kurallarını uygulamada azami titiz olalım.

       “Yolda Bulmadığımız Canımızı, Yolda Bırakmayalım”.

       Bayram vesilesi ile, ziyaretlerde çokça yenilip içileceğini de göz önüne alarak; siz sevgili dostlarımı ve evlatlarımızı çok sinsi ve baş belası “Gıda Terörü”ne karşı uyarmak istiyorum.

       Kendimizi ve çocuklarımızı MSG ve NBŞ tuzaklarından ve illetlerinden koruyalım. Modernizmin ve emperyalizmin bu iki “yeni nesil kitle imha silahı”ını tanıyalım..!!

       MSG (Mono Sodyum Glutamat) bir yiyecek katkı maddesidir. Yiyeceklere katıldığında, o yiyeceğin tadının beyin tarafından ‘güzel’ olarak algılanmasını sağlıyor. Tuzlu, tatlı, acılı, ekşili fark etmiyor. Hangi yiyeceğe katılırsa lezzetliyMİŞ gibi geliyor. Bu sebeple gıda üreticilerinin birçoğu MSG’yi talebi artırdığı için kullanıyorlar.

       Masumlaştırmak için ÇİN  TUZU adı ile kullanıyorlar.

       MSG zararlı mı?

   Bakalım: Bu madde tescilli bir nörotoksindir. Sinir hücrelerine zarar veriyor, merkezi sinir sistemi tahribatı yapıyor. Buna bağlı olarak Alzheimer, Parkinson, Huntington hastalıkları, Epilepsi, gözde retina dejenerasyonu, Obezite, Büyüme Hormonu Baskılanması, Pankreas hasarı, Diyabet, böbrek ve karaciğer hasarları… Hamilelerde plasenta bariyerini geçip benzer lezyonları bebekte başlatıyor...

       Cipsler, süt’lümsü ürünler, et’limsi ürünler, hazır çorbalar, dondurma’msılar, şekerlemeler, gofretler, hazır dönerler, konserveler, bisküvigiller vs vs…

       NBŞ (Nişasta Bazlı Şeker) de başka bir illet… Yani “şekere benzeyen türetilmiş madde”. Yani “şeker değil şekerimsi”…

   Yani tam bir uzun vadeli zehir…

       Biraz araştırıp, biraz öğrense anne-babalar; fabrikasyon üretilen, uzun raf ömrü olan, tatlandırıcı gibi katkı maddeleri ihtiva eden yiyecek ve içecekleri, yiyemeyeceklerine ve içemeyeceklerine adım gibi eminim…

       Şekerin orijinali, hakikisi olan “Şeker Pancarı Şekeri”ni dahi “İhtiyaç Olarak Görmeyin”.

Enerji temini için hakiki bal, hakiki pekmez, kuru meyve tüketin yeterli..!!

       NBŞ (Nişasta Bazlı Şeker) olarak adlandırılan “Mısır Şurubu(Glukoz Şurubu)” İngiltere, Fransa, Hollanda ve bazı AB ülkelerinde üretimi ve kullanımı artık YASAK..!!

       Kendinizi ve çocuklarınızı mutlaka kontrol ediniz..!!

       Asla MSG’li ve NBŞ’li ürünleri yemeyiniz-yedirmeyiniz.

       MSG’li ve NBŞ’li ürünlerden yediği her bir paket, çocuğunuzu bağımlı yapıyor, obeziteye, metbolik hastalıklara, kansere sürüklüyor...

    Sizden ÇALIYOR…

       Küreselleşen dünyada, ticaret de küreselLEŞti.! Gıda devleri de vicdan, insaf gibi duygularla davranmıyorlar. Amaçları çok kar elde etmek.!! İnsan harcama pahasına.!!

       Bu mamülleri üretenler, kendi ürettiklerini asla yemiyorlar, içmiyorlar. Onlar organik ve/veya doğal anneanne-babaanne yiyecekleri-içecekleri arayıp buluyorlar..!!

       Nüfusun %14’ü bu illetler sebebiyle doğuştan veya çocukluktan itibaren pek çok metabolik hastalık ile boğuşarak yaşamaya mahkum ediliyorlar..!!

       Hastalıkları üretenler, ilaçlarını(??) da ürettiklerini ilan etmekten geri kalmıyorlar..!! Bu da madalyonun diğer karlı yüzü.!

       2017-2018 eğitim öğretim yılından başlamak üzere kadim tarih, kadim medeniyet, kadim kültür, ilim, irfan, tarım, gıda, endüstri, helal, haram, fıtrat kavramlarını çocuklarımızın mutlaka dağarcıklarına aktarmalıyız.

       YAŞASIN SAĞLIKLI, İMANLI, İHLASLI, İRFANLI NESİLLER YETİŞTİREN TAM BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ, BÜYÜK TÜRKİYE...

      

Bu haber 525 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım