Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

TEZEK KOKAN YOLLAR, YURTSEVER 68’LİLER..!!

08 Temmuz 2017, 15:01

       Atasözümüz, “Adalet mülkün esasıdır” diyor. Adaletsiz büyük devlet, bilhassa da, sürekliliği olan ve huzurlu devlet olmak mümkün değildir.

        Adalet için önce ahlaklı, vatanperver bir millet olmak gerekir. Eşref-i mahluk insan olmak, güzel ahlaklı, irfanlı bir toplum olmak gerekiyor. Sonrasında da, siyasilerin, “muhalefet yapıyorum” diyerek şaşkın işler yapmaması, düşman emellerine hizmete amade olmaması gerekiyor.

        Adaletin verdiği karara karşı olan bu yürüyüşle, adaletten ne isteniyor?

        Adalet teşkilatı, kanunları uygulamakla sorumlu değil mi? Yoksa, Ekrem Dumanlı, Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu, Can Dündar silsilesi ile el değiştirdiği söylenen MİT tırlarına operasyonun hakikatleri mi dikkatlerden kaçırılıyor?

        CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu, Fetöye karşı başlatılan mücadeleyi “20 Temmuz darbesi” olarak değerlendirmektedir. 15 Temmuz darbe ve işgal girişimini yok sayan Kılıçdaroğlu, Fetö ile etkili mücadele içine giren Cumhurbaşkanını ve hükümeti ise “darbeci” ilan etmiştir.

        Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun mücadelesi ’15 Temmuz’ ile değil de ’20 Temmuz’ iledir.

        “Adalet yürüyüşü”ne başlarken ve devam eden süreçte, 16 Nisan’da milletten onay alan yeni Anayasa’yı da “gayrimeşru” ilan etmiştir.

        Gayesinin Türkiye’de adalet olmadığını tüm dünyaya göstermek olduğunu belirtmiş; CHP grup başkanvekili de, “Erdoğan’ı yabancı devletlerin kuracağı bir mahkemede yargılatma” sözü vermiştir.

        Milletin onayladığı yeni anayasayı gayrimeşru sayan, bu anayasa ile yürüyen devlet işlerini ve hükümet icraatlarının tümünü gayrimeşru sayan, Cumhurbaşkanının ve hükümetin 20 Temmuzda darbe yaptığını savunan bir ana muhalefet partisi genel başkanı var karşımızda.

        Kemal Kılıçdaroğlu ya ne dediğini, ne yaptığını bilmiyor ya da sonuçlarını.!!  Çünkü bu iddialarla başlatılan bir yürüyüşün hedefi ve tabii sonucu ‘hükümetin devrilmesi ve yeni anayasa yapılmasını  öngörür’…!!! Yurtsever 68’liler USA ile işbaşındalar mı yine nedir?

        İki örnek ile(onlarcası mümkün), yürüyüşte dillendirilen ‘hak, hukuk, adalet’ kavramlarını CHP’nin çürük sakız gibi çiğnediğini hatırlatmak istiyorum:

1- “Başörtüsü yasak” diye bir kanun mu vardı? Olmadığı halde, Anayasal suç işleyerek, yüzbinlerce kız öğrencinin tahsil hakları gasp edilmedi mi? İstikballeri karartılmadı mı? ÖSYS’de “katsayı” garabeti uydurularak yüzbinlerce gencin hakları gasp edilmedi mi? İstikballeri karartılmadı mı? Türkiye huzur ve insan gücü kaybetmedi mi? CHP yapılanları sahiplenmedi mi? Memnun olmadı mı?

2-  Kılıçdaroğlu, Gezi kalkışmasına destek vermek için, yürüyüşüne kalabalık toplayabilmek için, yalan bir davetle “Kadıköy’de miting yapacağım” diye halkı toplamadı mı? Vatandaş Kadıköy’de toplanınca, “Miting yok. Boğaz Köprüsü’nden yürüyüp, Gezi’ye destek yürüyüşü yapıyoruz.” diyerek Taksim’e sürüklemedi mi?

        Müsaadenizle bir alıntı yapmak istiyorum: “Görün manzarayı, okuyun niyeti… Onların tek derdi millet iledir… Çünkü bu milleti ve değerlerini sevmiyorlar. Bu memleketi hakir görüyorlar. Yerli ve milli olan hiçbir şeyden haz etmiyorlar. Onlar Avrupacıdırlar, Amerikancıdırlar… Alavere dalavereyi de pek severler ve mahirdirler… Bunlar memleketin anahtarını USA’ya, Nato’ya, Rusya’ya,  İsrail’e teslim etmek için yürüyor…

Milletin sillesi yakında enselerinde patlayacak ama… Az kaldı…”  (E. Ramoğlu)

       Bu millet asla işgale izin vermez. 15 Temmuz’da vatanı için, devleti için kurşunların üzerine yürümekten çekinmedi… Yine çekinmeyecektir…

       15 Temmuz 2016 gecesi, 23.30 civarında darbe girişimini öğrendiğimde, eşim ve kızım ile birlikte, ilk iş olarak AK Parti Samsun İl Başkanlığı binasına koşan, oraya sahip çıkmak zaruretini iliklerinde hisseden bir kardeşiniz olarak Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına yine can-ı gönülden maaile destek olmaya çalışacağız.

       11-16 Temmuz’da yine sokaklarda, meydanlarda olalım kardeşlerim.

       Tüm kötü niyetli, hain dış ve iç şer odaklarına karşı en etkili cevabı her zaman olduğu gibi MİLLET VERECEKTİR… Allah’a emanet  olun.    

Bu haber 558 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım