Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

27 MAYIS DARBESİ, AKİF EMRE ve MÜBAREK RAMAZAN

29 Mayıs 2017, 13:17

      Dile kolay, 57 yıl geçmiş üzerinden… Ama ‘millet düşmanlarının’ 27 Mayıs 1960’ta açtığı darbe yarası hala kanıyor. Kanaatımca, 27 Mayıs 1960 darbesi olmasaydı; 12 Mart 1971 muhtırası olmazdı, 12 Eylül 1980 darbesi olmazdı, 28 Şubat 1997 postmodern darbesi olmazdı, 27 Nisan 2007 e-muhtırası olmazdı ve 15 temmuz 2016 kanlı darbe girişimi olmazdı.

        27 Mayıs 1960’da Türkiye demokrasisine öyle bir zehirli hançer saplandı ki, zehri aheste aheste, 57 yıl süresince “millete rağmencileri” zehirlemeye devam etti.

        Yassıada Mahkemesinin tutanakları mutlaka yayınlanmalı. Çünkü Yassıada, mahkeme falan değildi, tam bir “tiyatro” idi. Nasıl vicdansız, kahpe bir kumpasın ürünü olduğunu vurgulamak için üç örnek vermek istiyorum:

1-  27 Mayıs 1960 günü yayınlanan bildiride: “Bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanları beraberlerinde 12 uçak dolusu altın, mücevher ve para ile yabancı memleketlere kaçarken yakalanmışlardır.” yazabilmişlerdi… Oysa ne 12 uçak vardı, ne altın, mücevher, para vardı; ne de kaçan vardı.!!                                                                                                            2-  3 Haziran 1960 günü, aynı zamanda ‘Resmi Gazete’de de yayınlanan bildiride: “Hükümet üniversite öğrencilerini öldürüyor, cesetleri ıssız yerlerde kuyulara atılıyor, hatta kıyma makinelerinde kıyılarak hayvan yemi yapılıyor.”  yazabilmişlerdi… Ervahınıza tükürsünler…   3-  Tanıklar nasıl insanlardı? Tutanaklardan aktaralım: Mahkeme başkanı tanığa sordu:                           “Hangi partidensin?”   * “CHP’liyim… Kendimi bildim bileli CHP’liyim… Anadan doğma CHP’liyim”…  “Alkışlar salonu çınlatıyor”…

        Evet, Yassıada tutanakları gün ışığına çıkarılmalı, tam tekmil halinde yayınlanmalıdır.!

***

Akif Emre ağabeyi, günümüzün en değerlilerinden İslam, insan, irfan, tefekkür, kelam ve kalem dertlisi üstadı ahirete uğurladık.

        Akif ağabey, Mehmet Zahit Kotku dergahından yetişmiş; İskenderpaşa’nın son kuşağından, derviş ruhlu, derviş akıllı biriydi.

        Diğer yandan, fikriyat olarak Necip Fazıl’ın Büyük Doğu ocağından beslenmiş; hem dava şuuru kazanmış hem de ‘kalem’in hayatiyetini kavramıştı.

        Milli Türk Talebe Birliği’nde görev alması dava adamı kimliğini pekiştirmişti.

        “Yerlilik” fikrini “medeniyet” şuuruyla ilmek ilmek işleyen fikir adamlarımızın önde gelenlerindendi Akif abi…  

        Akif Emre, ahlak anıtı, fikir adamı, dava adamı, diğergam ağabey kişiliğiyle bize hep örnek oldu. Bu dünyada yaşayan, bu dünyayı yaşamayan; ön alan, ön açan iyi bir insan nasıl olur hep gösterdi bize… Öncüydü, önden gitti…

        ALLAH’tan, Akif Emre ağabeye ve şehidimiz Mustafa Özdemir’e rahmet diliyorum.

İkisi için, tüm şehit ve gazilerimiz için, büyüklerimiz ve tüm ceddimiz için EL-FATİHA...

        ***

Bir süre için, hayatı bir oyun kabul ediniz. Şu, hokkabazların altı topu elleri ile havaya atarak çevirdikleri oyun gibi… Bu topları sağlık, iman, aile, sevgi, dostlar ve iş olarak adlandıralım ve altısını da çevirerek havada tutmaya çalıştığımızı düşünelim…

        Çok kısa bir sürede, iş topunun lastik olduğunu anlayacağız. Yere düşürsek bile yine belli seviyelere sıçratabiliriz. Ama diğer beş top ( sağlık, iman, aile, sevgi, dostlar) kristalden yapılmış gibidir.!  Bunlardan birini düşürürsek aşınabilir, çatlayabilir, hatta tuz buz olabilir. Bunlardan biri düşerse, bir daha asla eskisi gibi olmaz…

        Dostlar, Mübarek Ramazan-ı Şerif’i kendimize bir milad yapalım; hayatımızın  ‘İlahi Dengesini’ kuralım ve tüm çabamız toplarımızı korumak olsun.

        Hz. Lokman Hekim oğlu ile sohbet ederken, şöyle nasihat ediyor: Ey oğlum, bir insanda İSLAM, HELAL MAL, HAYA, GÜZEL HUY, CÖMERTLİK toplanırsa; o insan müttaki  ve ALLAH’ın kendine yakın kıldığı kullarından olur.

        KÜFÜR, KİBİR, ŞÜKÜRSÜZLÜK, KÖTÜ HUY, CİMRİLİK bir insanda toplanırsa;  o insan şeytanın tuzaklarından kurtulamaz…

        Dostlar, haydi, Ramazan vesilemiz olsun, İlahi Emaneti kuşanalım… Tavizsiz…


Bu haber 643 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım