Ana Sınıfı Öğrencilerine “Polis” Anlatıldı


Açıklama: İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği tarafından “Güvenli Yarınlara İlk Adım” projesi kapsamında ana sınıfı öğrencilerine polis ve trafik kuralları anlatıldı.
Kategori: YAŞAM
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 25 Mart 2019, 23:05
Site: Terme Vizyon Gazetesi
URL: http://www.termevizyongazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=298


Terme Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği’nin 30 Ekim Salı günü Fatih ve Barbaros İlkokulu ana sınıfı öğrencilerine verdiği seminerde polisin görevleri ve trafik kuralları açıklandı.

“Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek” programı kapsamında ana sınıfı öğrencilerine yapılan seminerlere Komiser Yrd. Yakup Can Karaibrahimoğlu, Polis Memuru Tekin Bollu ve Toplum Destekli Büro Memuru Şefika Gündüz katıldı.

Toplum Destekli Büro Memuru Şefika Gündüz çocuklarla, polisin görevlerini ve trafik kurallarını kapsayan bilgileri paylaştı.

Fatih İlkokulu ve Barbaros İlkokulu ana sınıfı öğrencilerine yapılan ziyaret sonrasında polisler çocuklara polis şeklinde peluş oyuncak ve boyama kitapları verdi.

Okul müdürleri, bu tür faaliyetlerin devamlı olması gerektiğinin altını çizerek, “Verilen bu eğitim çocuklar üzerinde polis sevgisini artırıyor. Ebeveynler çocuklarını, ‘Yaramazlık yaparsan seni polis amcana veririm’ şeklinde polisle korkutuyorlar. Bu doğru bir şey değil. Çocuklarımıza polisi kötü nakşetmemeliyiz. İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerine bu projelerinden ötürü teşekkür ederim, başarılarının devamını diliyorum” dedi.