Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Ünye ve Çarşamba OSB’ye Başlıyor Terme Bekliyor!

Ünye ve Çarşamba OSB’ye Başlıyor Terme Bekliyor!

Tarih 25 Kasım 2019, 12:06 Editör

2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti Samsun Milletvekilleri’nin Terme’ye verdiği en büyük vaatlerinin arasında “Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Projesi” yer alıyordu. Yerel seçimlerin ardından yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen ilçe ve il siyasilerinden herhangi bir OSB girişimi bulunmazken, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş 2020 yılının ilk aylarında Ünye OSB’nin faaliyete başlanacağını kaydetti.

Terme’de yerel seçimlerde seçmene verilen en büyük yatırım vaatleri arasında Terme Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Projesi yer alıyordu. Termeli seçmenin yanı sıra Ünye ve Çarşamba’da ki seçmene de siyasiler tarafından aynı vaat verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde bir dizi programlar için Ünye’ye gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu’daki yatırımların yanı sıra Ünye ilçesindeki projelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş’un yaptığı açıklamada Ünye OSB Projesi dikkat çekti.

Ünye OSB 2020’nin İlk Çeyreğinde

Eski havaalanı bölgesinin hizmete kazandırılması konusuna değinen Kurtulmuş, “Eski havaalanının olduğu yerde üniversitemizin yeni kampüs alanı. Orada aşağı yukarı 465 dönüm bir arazi üniversitemize tahsis edildi. Bunu sağladık, temin ettik. İnşallah burada, en kısa zamanda, üniversitemizin Ünye yerleşkesi, çok güçlü binalarıyla halkımızın, milletimizin hizmetinde olacak” diye konuştu.

Numan Kurtulmuş, Ünye Kültür Merkezi için de gerekli görüşmelerin yapıldığını ve Ünye OSB için yeni yılın ilk üç ayında faaliyete başlanacağını da kaydetti.

Çarşamba OSB’nin Eli Kulağında

Ekim 2019 tarihinde bazı programlara katılmak için Samsun'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a, Çarşamba OSB’nin 2020 yatırım programına alınması için hazırlanan dosya teslim edildi.

Samsun’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, tarafından karşılandı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Bakan Varank’ın da bulunduğu toplantı sonrasında yaptığı açıklamada Çarşamba OSB Projesi’nin dosyasının bakana teslim edildiğini belirterek, “Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin ilçemizin ekonomisine ve istihdamına sunacağı katkıları biliyoruz. Şehrimize gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank'a Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin 2020 yatırım programına alınması ve alt yapı inşaatına başlanması için hazırladığımız dosyayı teslim ettik. Bakanımız Mustafa Varank'a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çarşambamıza hayırlı olsun” dedi.

Terme Kuyrukta Bekliyor

Terme’de, “Yıllardır Çarşamba ve Ünye arasında eziliyoruz. Komşu ilçelerimiz her anlamda bizden ilerideler” mantığının bir kez daha somutlaştığını ortaya çıkan OSB açıklamalarıyla görüyoruz. Termeli vatandaşların son 10 yıl içerisinde ilçe ve il siyasilerine karşı gösterdiği en büyük tepkiler arasında yer alan, “Terme ve Samsun ekonomisine katkıda bulunacak yatırımlar neden ilçemize yapılmıyor?” sorusunu bir kez daha yineliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Vezirköprü’nün kenevirde pilot bölge ilan edilmesi, AK Parti Samsun Milletvekili tarafından Bafra’ya müjdelenen Veterinerlik Fakültesi, Samsun Valisi tarafından Bafra’ya müjdelenen Turşu Fabrikası, şimdi de AK Parti Genel Başkanvekili tarafından Ünye’ye müjdelenen OSB Projesi, yakında Çarşamba’ya müjdelenecek olan OSB Projeleri varken vatandaşların, “Neden yıllardır bizim yalnızca sırtımız sıvazlanıyor? Neden benim memleketime yatırım yapılmıyor?” diyerek sitemde bulunmasını artık “Terme Kuyrukta Bekliyor” diyerek yorumluyoruz.

Bu haber 2006 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET

Yılmaz'dan Bakan Yardımcısı Demircan'a Ziyaret

Yılmaz'dan Bakan Yardımcısı Demircan'a Ziyaret AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, bir süre önce Kültür ve Turiz...

Başkan Demir Terme’nin Büyük Projelerini Anlattı

Başkan Demir Terme’nin Büyük Projelerini Anlattı Terme’de yapılan yatırımları ve planlanan çalışmaları yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım