Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
KÜNYE
Ayvacık'ta

Ayvacık'ta "Renkli Bir Dünya" İçin İlk Adım

Tarih 18 Kasım 2019, 19:05 Editör

Samsun’un Ayvacık ilçesinde “Renkli Bir Dünya İçin, Şiddetsiz İletişim” sloganı ile iletişimde şiddet konulu seminer düzenlendi.

Ayvacık Belediyesi tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri ve Çarşamba Ev Hanımları Derneği ile birlikte Ayvacık’ta düzenlenen seminer yoğun ilgi gördü.

Uzman Klinik Psikolog Setenay Alay, aile içi iletişim, öfke kontrolü, empati, ergenlik psikolojisi, iletişimde şiddetin önlenmesi gibi önemli konularda bilgiler verdi. Seminere Çarşamba Ev Hanımları Dernek Başkanı ve üyeleri de katıldı.

Projenin İlk Aşaması Tamamlandı

İki aşamalı sosyal sorumluluk projesi kapsamında katılımcılardan, köy okullarına bağışlanmak üzere kırtasiye malzemeleri bağışı talep edildi. Projenin ikinci aşamasında, toplanan kırtasiye malzemeleri köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. Ayrıca bağış yapılan okullarda tadilat ve boyama çalışmaları ile birlikte “Renkli bir dünya” köşesi kurulacak. Bu köşede, çocuklara şiddetsiz iletişim anlatılacak ve gelişimlerine katkıda bulunmak için bir alan oluşturulacak.

Etkinliğe katılan Çarşamba Ev Hanımları Dernek Başkanı Saniye Şen, 2013 yılında sosyal, ekonomik, kültürel faaliyetlerin, kadınların kendilerini geliştirebilmesi ve çocuklarına daha iyi destek olabilmeleri amacıyla derneğin kurulduğunu anımsatarak, “Derneğimizin Ayvacık’ta da birçok üyesi var. Ben bu seminer vesilesiyle bu projeden desteklerini esirgemeyen Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı’ya, Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan‘a, İletişim Fakültesi’nin değerli hocalarına ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Biz her zaman, her projeye destek için varız” İfadelerini kullandı.

Çarşamba Ev Hanımları Derneği tarafından Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı’ya, tescili derneğe ait olan sekiz köşeli kasketin masa süsü hediye edildi. Hediyeyi Belediye Başkanı adına, Mali İşler Müdürü Eren Yüksel aldı.

Ayvacık Hak Ettiği Yere Gelecek

Ayvacık Belediyesi Mali İşler Müdürü Eren Yüksel ise, belediye olarak 31 Mart seçimlerinin ardından Türkiye’nin nadide ilçesi Ayvacık’ı turizm, alt yapı ve şehircilik konularında, ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği yere getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Ayvacık’ın başta turizm olmak üzere ön plana çıkması için belediye ile birlikte hareket eden kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte ilerlemeyi amaçladıklarını da belirten Müdür Eren Yüksel sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yaklaşık bir ay önce, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden ‘Yeşilin 55 Tonu’ projesi için bir grup öğrenci ile tanıştık ve çok iyi bir sinerji oluşturduk. Onlar da çalışmalarımız kapsamında gönüllü olarak ellerini taşın altına koydular. Bu vesile ile Yeşilin 55 Tonu ekibine çok teşekkür ediyorum.

Bugünkü etkinliğimiz, ekip ile gerçekleştirdiğimiz ikinci etkinliğimiz. ‘Renkli bir dünya için, şiddetsiz iletişim’ sloganı ile gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığımız bu çalışma, kelebek etkisi gibidir. Burada benim bir davranışımın olumlu anlamda değişmesi, çevremdeki beş kişiyi ve onların çevresindeki birçok kişiyi değiştirebilir. Böylelikle renkli bir dünyanın ilk adımını Ayvacık’ta atalım istedik.

Katılımcılarımızdan, köy okullarına bağışlanmak üzere kalem, defter, boya, kitap gibi kırtasiye malzemeleri talep ettik. Bu vesile ile tüm katılımcılarımıza bağışları için teşekkür ediyorum, oldukça fazla yardım malzememiz oldu. Bunları ekip arkadaşlarımızla birlikte, köy okullarına ulaştıracağız. Şiddetsiz iletişim çok önemli bir konu ve bu seminer ilçemizde ilk kez yapıldı. Dolayısıyla seminerimize katılımda bulunan Çarşamba Ev Hanımları Derneği Başkanımız ve değerli üyelerine, okul müdürlerimiz ve kamu kurumlarımızın değerli yöneticilerine, öğrenci kardeşlerimize ve ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Seminer, Uzman Klinik Psikolog Setenay Alay’a plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu haber 328 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAŞAM

Terme’de Karne Heyecanı

Terme’de Karne Heyecanı 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Eylül ayında eğitim öğretim yılına başlayan öğrenciler, sı...

Engelli Vatandaş 3. Kattan Düştü

Engelli Vatandaş 3. Kattan Düştü Terme’de 39 yaşındaki zihinsel engelli bir vatandaş balkonda dengesini kaybederek yere düştü.

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım