Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
KÜNYE
Ziraat Odası Başkanları Çarşamba Belediyesi’ne Dava Açtı

Ziraat Odası Başkanları Çarşamba Belediyesi’ne Dava Açtı

Tarih 15 Kasım 2019, 12:39 Editör

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Belediyesi’nde çalışan memurların “kaçak inşaata tutanak düzenlemediğini” iddia ederek, memurları “görevi kötüye kullanmak” suçundan savcılığa şikâyet etti.

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, resmi dilekçeleriyle beraber biyokütle enerji santraliyle ilgili Çarşamba Belediyesi’nden bilgi talebinde bulundular. Çarşamba Belediyesi ise talep edilen bilgilere karşılık Ziraat Odası Başkanlarına, konunun muhatabı olmadıklarını gerekçe göstererek bilgi paylaşımını reddetti.

Konuyla ilgili Terme Vizyon Gazetesi muhabiri İsmail Can Çam’a açıklamalarda bulunan Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, biyokütle enerji santralinin yapı ruhsatının olmadığı yönündeki iddialara kesinlik kazandırmak amacıyla Çarşamba Belediyesi’ne dilekçe verdiklerini ancak belediyenin talep edilen bilgileri paylaşmadığını bildirdi.

“Bilmek Hem Görevimiz Hem Hakkımız”

Çarşamba Belediyesi’nin vermiş olduğu cevabı şiddetle kınadığının altını çizen Başkan Ergün, “Bulunduğum görev itibariyle Oltan Köleoğlu şirketinin bahsi geçen bölgedeki taşınmaza ilişkin yapı ruhsatı olup olmadığını bilmek bizim işimiz gereğidir. Bilgi edinmek bizim hem görevimiz hem hakkımızdır. Ayrıca şirketin Eğercili Mahallesi’nde bulunan yapısında İlçe Tarım ve Orman Müdürülüğü’nün ‘Toprak Koruma Kanunu’na aykırılık etmek suretiyle malzeme koyabilmek adına mevzuat dışı hareket ettiğini öğrendim. Dolayısıyla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinden de ayrıca şikâyetçi ve davacıyım” diye konuştu.

Başkan Ferda Ergün ile birlikte tüm mücadeleyi vereceklerini de belirten Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ise yaptığı açıklamada, “8 ay önce inşaatına başlanmış olan yapıya ilişkin kaçak inşaat tutanağı düzenlemeleri gerekirken düzenlenmemiş ve yetkili kişiler görevlerini kötüye kullanmışlardır. Bu sebeple belediye yetkililerinden şikayetçi olduk. Biyokütle enerji santralinin ovaya kurulmasına en başından beri karşıydık, bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Bu haber 428 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

TARSİM Kapsamında Çiftçiye 13,5 Milyon TL Devlet Desteği

TARSİM Kapsamında Çiftçiye 13,5 Milyon TL Devlet Desteği Samsun'da, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) kapsamında çiftçiye 13 milyon 500 bin TL devlet desteği sağlandı

TİAD Başkanı Karapıçak: “2020’de Terme’de Yeni Bir Atılım Şart”

TİAD Başkanı Karapıçak: “2020’de Terme’de Yeni Bir Atılım Şart” Terme İş Adamları Derneği (TİAD) yönetim kurulu ve üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. TİAD Başkanı ...

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım