Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
KÜNYE
Canlı Yayın Konferansı İlk Kez Terme’de Yapıldı

Canlı Yayın Konferansı İlk Kez Terme’de Yapıldı

Tarih 28 Ekim 2019, 17:45 Editör

Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu’nda canlı yayın aracılığıyla tüm öğrencilere sınıflarında eş zamanlı olarak konferans düzenlendi. Bölgede ilk defa böyle bir çalışmanın yapıldığını ifade eden Okul Müdürü Celal Kurt, “Okulumuzdaki bin öğrenciyi toplantı salonuna yerleştiremediğimiz için böyle bir sistem geliştirdik” dedi.

Türkiye genelinde bilinen ilk canlı yayın eşliğinde konferans Terme Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı. Okuldaki bin 100 öğrenci sınıflarındaki akıllı tahta sayesinde konferansa katılım sağladı.

Terme Müftülüğü Murakıbı Kurtça Yaman, “Geçmişten Günümüze İmam Hatip Nesli” adlı programını sunarak Türkiye’nin ve Terme Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu’nun ilk canlı yayın konferansını yapmış oldu.

Radyo Konferansından Canlı Yayına Geçiş

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı içerisindeki konferansları radyo frekansları sayesinde sesli bir şekilde yaptıklarını belirten Okul Müdürü Celal Kurt, “Büyük ve nüfusu bin 100 olan bir okula sahibiz. Toplantı salonuna sığmıyoruz, okul bahçesinde de öğrenciler programa katılmıyorlar. Binin üzerindeki öğrenci sayımızdan ötürü tüm öğrencileri bir arada toplayarak etkinlik yapma konusunda zorlanıyorduk. Geçtiğimiz yıl konferansları okuldaki ses sistemi sayesinde idare ediyorduk. Ancak görüntü olmadığı için pek etkili olmuyordu. Bu sene ise okulumuz bilgisayar öğretmenlerinin çalışması sonucu yaptığımız çalışmada radyo konferansından canlı yayın konferansına geçiş sağladık” ifadelerini kullandı.

Canlı yayın konferansı sırasında her öğrenci sınıftaki yerlerini alarak öğretmenleri eşliğinde konferansa katılım sağlıyor. 40 dakika süren ilk canlı yayın konferansı sonrasında öğrencilerin çalışmadan memnun olduğu görüldü.

Müdür odasında yapılan küçük çalışmalar sonrasında odanın stüdyoya çevrildiğini kaydeden Okul Müdürü Celal Kurt, “Öğretmenlerimizle beraber öğrencilerin tepkisini izledik. Öğrenciler sınıflarındaki öğretmeniyle konferansı seyrettiği için toplantı salonundaki, okul bahçesindeki ses kirliliğini ve dikkatsizliği yapamıyorlar. Geliştirdiğimiz çözümleme sayesinde hem öğrencilere daha etkili bilgi aktarımı yapabiliyoruz hem de zaman kaybının önüne geçiyoruz” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde konferans esnasında etkileşimi artırabilmek adına öğrencilerin konuşmacıya soru yöneltebilmesi için de bir çalışma yapacaklarını kaydeden Müdür Kurt, kurs başvuru eğitiminin de canlı yayın konferansıyla yapılacağının altını çizdi.

Bu haber 479 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAŞAM

Terme’de Karne Heyecanı

Terme’de Karne Heyecanı 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Eylül ayında eğitim öğretim yılına başlayan öğrenciler, sı...

Engelli Vatandaş 3. Kattan Düştü

Engelli Vatandaş 3. Kattan Düştü Terme’de 39 yaşındaki zihinsel engelli bir vatandaş balkonda dengesini kaybederek yere düştü.

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım