Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Bakanlıktan Terme KYK Açıklaması Geldi

Bakanlıktan Terme KYK Açıklaması Geldi

Tarih 07 Ekim 2019, 19:48 Editör

Terme KYK Yurdu’nun kapatılacağı iddia edilerek ilçe gündemine gelmişti. CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun konuyu Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu’na sorması üzerine bakanlıktan cevap geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Söz konusu yurdun kapatılmasına ilişkin bir çalışma bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı olan Terme yurdunun öğrenci yetersizliğinden ve yurt binasının kiralık olmasından ötürü kapatılacağı, öğrencilerin ise çevre ilçelerdeki KYK Yurtlarına gönderileceği iddia edilerek gündeme gelmişti.

Terme Vizyon Gazetesi’nin “Terme KYK Kapanma Tehlikesiyle Karşı Karşıya” başlıklı haberi sonrasında harekete geçen CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na konuyla ilgili bir takım sorular yönelterek yurdun kapatılması iddialarına karşılık cevap istemişti.

Açıklama Bakanlıktan Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun imzası bulunan açıklama ise şu şekilde:

“Yüksek öğrenimde öğrenci sayılarındaki artış ve azalışlar sürekli olarak izlenmekte ve Bakanlığımıza bağlı yurtların bulunduğu il ve ilçelerdeki yurt başvuruları, başvuruların karşılanma oranları, binalarımızın fiziki yapıları ile birlikte değerlendirilerek yurt ihtiyacı olan ve olmayan il ve ilçeler tespit edilmektedir. Bu çalışmalar sonucunda kamu kaynaklarının etkin, verimli kullanımı ve tasarruf ilkeleri göz önünde bulundurularak yurtların hizmete kapatılması kararı verilebilmektedir.

Samsun ili Terme ilçesinde Bakanlığımıza bağlı Terme Yurdunda 196 kız, 128 erkek olmak üzere toplam 324 kapasite ile öğrencilere hizmet verilmeye devam edilmektedir. Söz konusu yurdun kapatılmasına ilişkin bir çalışma bulunmamaktadır.”

Yeni Yurt Çalışmaları Devam Ediyor

Terme KYK Yurdu’nun kapatılması iddialarına karşılık böyle bir durumun söz konusu olmadığına açıklık getirilen açıklamada ayrıca, “Terme ilçesinde 250 yatak kapasiteli yurt projesi 2017 yılında yatırım programına dahil edilmiştir. Söz konusu projeye ilişkin çalışmalar devam etmektedir” ifadelerine de yer verildi.

Bu haber 3596 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Görev Şehidi Yüksel Berk Toprağa Verildi

Görev Şehidi Yüksel Berk Toprağa Verildi Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’nde görevli bir saha bekçisi, sahil kenarındaki avcı grubu durdurmak için ikaz...

Jandarma Havacılık Tırı Terme’de

Jandarma Havacılık Tırı Terme’de Jandarma Havacılık Tırı (JHT) , vatandaşlara Jandarma havacılığın tanıtılması, sevdirilmesi amacıyla Terme’ye geldi...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım