Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Baraj Haricinde Terme’ye 2 Ayrı Tesis Daha İnşa Edilecek

Baraj Haricinde Terme’ye 2 Ayrı Tesis Daha İnşa Edilecek

Tarih 30 Ağustos 2019, 17:41 Editör

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan sel felaketi sonrası yaralarını sarmaya çalışan Salıpazarı ve Terme'ye baraj müjdesi verdi. Karaaslan, bölgeye sel taşkınlarını önleme amacıyla iki ayrı tesis daha kurulmasını planladıklarını kaydetti

AK Parti İlkadım İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan sel felaketi sonrası yaralarını sarmaya çalışan Salıpazarı ve Terme’ye baraj müjdesi verdi. Karaaslan, bölgeye sel taşkınlarını önleme amacıyla iki ayrı tesis daha kurulmasını planladıklarını kaydetti.

SALIPAZARI BARAJI TAMAMLANACAK, TAŞKIN ÖNLEME TESİSLERİ PLANLANIYOR!

Toplantıya AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın müjdeleri damga vurdu. Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan toplantıda yaptığı konuşmada, Salıpazarı Barajı inşaat çalışmalarının başlayacağının müjdesini verdi. Karaaslan, daha önce ihalesi tamamlanan Salıpazarı Barajı inşaatının ilk ödeneğinin ayrıldığını ve yapımına başlanacak bu baraj sayesinde Terme ve Salıpazarı’nda bundan sonra yaşanması muhtemel sağanak yağışlara köklü önlem alınmış olacağını ifade etti.

Bu müjdeye ilave olarak; Terme ilçesi ve köylerine ait tarım arazileri ve yerleşim yerlerindeki taşkın zararlarının önlenebilmesi adına; Pompalı Drenaj İkmal İnşaatı işinin ihale çalışmalarının hızlandırılmasını planladıklarını ifade eden Karaaslan, Terme Köybucağı Biriktirme Havuzu Taşkın Öteleme Tesisi İnşaatı işinin devamı noktasında da çalışmalar yapıldığını, her iki tesisin yapımı ile ilgili bakanlık düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

TERME’DE SEL TARİH OLACAK!

Salıpazarı Barajı projesinin yanı sıra aynı zamanda Terme Köybucağı Biriktirme Havuzu Taşkın Öteleme Tesisi İnşaatı ile ilgili de bakanlık düzeyinde görüşmelerin devam ettiğinin altını çizen Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Bu tesisin de Terme’de yaşanması muhtemel sel taşkınlarını önleme noktasında sağlayacağı faydayı göz önüne alarak bir an önce programa alınmasını hedefliyoruz. İlimizde ve bölgemizde bu tür sel taşkınlarını bir daha yaşamamak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. İnşallah, devletin tüm imkanlarını seferber ederek sel ve taşkınların olumsuz etkilerini hep birlikte önleyeceğiz” şeklinde konuştu.

PROBLEMİ KÖKTEN ÇÖZMEYİ AMAÇLIYORUZ

Salıpazarı ve Terme’de yaşanan sel felaketi sonrasında hasarın büyük olduğunu belirten Karaaslan, “Bu büyük hasarın yaralarını sarmak kadar aynı zamanda tekrar aynı şekilde bir afetin yaşanmaması için alabileceğimiz bütün önlemleri alarak geleceğe daha güvenli bakmak istiyoruz. Devletimizin imkanlarının seferber edildiği, vatandaşlarımızın evlerinin çatılarından gece yağış esnasında helikopterle alındığı, yüreğimiz ağzımızda takip ettiğimiz çok önemli bir çalışma gerçekleştirildi. Hayatın normalleşmesi için gereken desteklerin ivedilikle hayata geçmesi için bütün çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah tüm altyapı çalışmalarımızı da tamamlayarak, Terme ve Salıpazarı’nı dönem dönem etkileyen sağanak yağışın olumsuz etkilerini kökten çözmeyi amaçlıyoruz. Salıpazarı’ndaki afeti daha da dramatik sonuçları doğurmayacak hale getiren Devlet Su İşleri’nin önceki yıllarda almış olduğu önlemlerdi. Bu çerçevede; Salıpazarı Barajı inşaatımızın ilk ödeneği ayrıldı. İnşallah en kısa sürede inşaat başlamış olacak. Yapımı planlanan Pompalı Drenaj İkmal İnşaatı ile ilgili de ihale sürecinin hızlandırılmasını ve bir an önce bu tesisin de bölgemize kazandırılmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

ÇOK ORGANİZE BİR ÇALIŞMA SERGİLENDİ

Sel felaketinin yaralarını hızla sarmaya çalıştıklarını ifade eden Çiğdem Karaaslan, telafisi mümkün olmayan can kayıplarının kendilerini derinden yaraladığını ancak çözüm gerektiren her hususu dikkatle not alarak ilgili kurumların tamamıyla da istişare ederek ivedilikle çözme iradesi geliştirdiklerini kaydetti. Konuşmasında, Samsun Milletvekilleri olarak sürecin en başından beri takipçisi olduklarının altını çizen Karaaslan, çözüm noktasında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sağladığı desteğin de önemine vurgu yaparak, “Yaşadığımız sıkıntılı süreci çözüme kavuşturma noktasında; bakanlığımızın, bakanlığa bağlı tüm alt teşkilatlanmalarımızın, milletvekillerimizin, Samsun Valiliği'nin, İl Başkanlığımızın, Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyelerimizin ve sahada çalışan tüm ekip arkadaşlarımızın gayretlerini takdirle karşılamak lazım. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok organize bir planlamayla sel sonrasına ilişkin çok hızlı ve uyumlu bir çalışma sergilenmiş oldu” dedi.

Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri, mahalle başkanları ve yönetimleri ile çok sayıda partili katıldı.

 

Bu haber 2734 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme’de Silahlı Saldırı: 1 Yaralı

Terme’de Silahlı Saldırı: 1 Yaralı Terme şehir merkezinde silahlı saldırıya uğrayan 1 kişi bacağından vurularak yaralandı. Kaçan saldırganın yakalanma...

Selde Zarar Gören Köprünün Yıkım Çalışması Başlatıldı

Selde Zarar Gören Köprünün Yıkım Çalışması Başlatıldı Terme’de yaşanan sel felaketinde, karayla olan bağlantı noktasında çöküntü meydana gelen köprünün yıkım çalışmaları...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım