Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
“Gönül Belediyeciliği Böyle Olmaz”

“Gönül Belediyeciliği Böyle Olmaz”

Tarih 12 Temmuz 2019, 16:27 Editör

Terme Belediyesi tarafından yol geçeceği gerekçesiyle yıkım çalışmalarına başlanan Yalı Mahallesi’nde bulunan çocuk parkı için mahalle halkı ayaklandı. Mahalleli Terme Belediyesi Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere belediye yöneticilerine sitemde bulundu. Başkan Kılıç kendisiyle telefonda görüşen mahalle sakinlerinden birine, “Ben işime bakıyorum, işine bak hadi” diyerek telefonu yüzüne kapattı.

Terme Yalı Mahallesi’nde bulunan çocuk parkı için Terme Belediyesi yıkım çalışması girişiminde bulundu. Belediye ekipleri parkın arka tarafında bulunan ev için yol çalışması yapılacağını ve bu yolun park alanından geçeceğini vatandaşlara söyledi.

Çocuk parkında bulunan spor aletlerini yerinden söken belediye ekiplerine karşı çıkan mahalle sakinleri itirazlarda bulunduktan sonra ekipler yıkım işlemlerini yarıda bıraktı.

“Kimseye Peşkeş Çektirmeyiz”

Parkın arkasında bulunan ev için yol geçeceği gerekçesiyle yıkım kararının alındığını anlatan mahalle sakinleri, “Biz bu parkı yaptırabilmek için çok mücadeleler verdik. Yıllardan beri dillendiriyorduk bu konuyu kimse bize bir parkı peşkeş çekmiyordu. Şimdi bir evin yolu için bizde mahallemizin merkezinde bulunan parkı kimseye peşkeş çektirmeyiz. Seçim zamanı gelen AK Partililer ‘Gönül Belediyeciliği’nden bahsediyorlardı. Gönül belediyeciliği böyle olmaz” diye konuştu.

Vatandaşlar, çocuk parkının mahalle için büyük bir öneme sahip olduğunu, gündüzleri çocukların eğlendiği akşamları ise mahalle sakinlerinin hep beraber oturup sohbet ettiği bir yer olduğunu söyledi.

“Şenol Kul’un Kıymetini Bilememişiz”

Çocuk parkının Terme Belediyesi eski Belediye Başkanı Şenol Kul döneminde yapıldığını şimdi ise yeni yönetimin bunu yıkmak için uğraştığının altını çizen vatandaşlar, “Geçtiğimiz yıllarda belediyeyle sorunlar yaşamıştık. Yıllardan beri bizimle ilgilenmeyen belediye yönetiminden şikâyet ediyorduk. Bir gün eski belediye başkanımız Şenol Kul mahallemize geldi. Sağ olsun sorunlarımızı dinledi. Ardından talimat vererek hemen çocuk parkı çalışmalarına başlandı. Hem biz hem de Termeliler Şenol Kul’un kıymetini bilememişiz” dedi.

Parkın arkasında bulunan evin yol çalışması için kesinlikle parkın içerisinden geçmesi gerekmediğini de belirten mahalleli, “Birileri çıkmış evin yolu yok diyerek parkımızı yıkmaya çalışıyor. Evin yolu illa parkın içerisinden geçecek diye bir şey yok, çevresinde boş araziler var. Müsaade istesin ve oradan yol geçirsin. Ayrıca bitişiğinde ki arazi yol çalışması için müsait ve mülk sahibi de arazisinden yol geçirmeye razı. Kimse mahallemizin parkıyla oynamasın” dedi.

“Ben İşime Bakıyorum, İşine Bak Hadi”

Konu hakkında bilgi almak ve parkın yıkılmasına mahalleli olarak karşı olduklarını anlatmak için Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı arayan Yalı Mahallesi sakinlerinden Hakan Kiraz, telefon görüşmesi esnasında Başkan Kılıç’ın telefonu yüzüne kapattığını söyledi.

Hakan Kiraz’ın “Devletin yolunu nasıl millete veriyorlar?” sorusunun üzerine Başkan Kılıç, “Hayırdır ne oldu?” şeklinde karşılık verdi. Hakan Kiraz’ın “Sen burada çocuğun oyun oynayacağı yeri söktürüp de millete peşkeş çekemezsin” ifadelerine ise Başkan Kılıç, “Hakan ben işime bakıyorum, işine bak hadi” diyerek telefonu vatandaşın yüzüne kapattı.

Vatandaşlar son olarak çocuk parkının yıkılmasına, küçültülmesine ya da taşınmasına kesinlikle karşı çıktıklarını ve her müdahaleye karşı ayaklanacaklarını belirttiler.

Bu haber 708 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme Belediyesi’nden Kar Altında Erzak Yardımı

Terme Belediyesi’nden Kar Altında Erzak Yardımı Sosyal belediyeciliğin örneklerinden birini gösteren Terme Belediyesi, yüksek kesimlerde yaşanan kar yağışının heme...

Yakakent’ten 6 Bin Gül Fidanı

Yakakent’ten 6 Bin Gül Fidanı Yakakent Belediyesi ilçede peyzaj çalışmalarında hız kazandırarak 6 bin gül fidanı dikimi gerçekleştirdi. Başkan Hü...

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım