Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
KÜNYE
Ortada Ne Konteynır Var Ne De Ali Kılıç!

Ortada Ne Konteynır Var Ne De Ali Kılıç!

Tarih 01 Haziran 2019, 16:40 Editör Çaner Çam

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yerel seçimler öncesinde Terme için en iddialı projelerinden biri alt yapı – üst yapı ekipleri oluşturmaktı. Projede can alıcı nokta ise muhtarlar, belediye meclis üyeleri, belediye başkanı Ali Kılıç’ın ve kendisinin bu ekiplerle konteynırlarda kalmasıydı. Fakat bu vaadin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen ne böyle bir ekip oluşturuldu ne de Ali Kılıç çalışanlarla beraber konteynırda kaldı.

Yerel seçimler öncesinde AK Parti Terme Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme’ye 700 dönümlük arazi üzerine organize sanayi yapılacağını ve alt yapı - üst yapı çalışmaları için 2 ekip bırakarak tüm mahallelerin sorunlarının sırayla yapılacağını söylemişti.

Organize sanayi projesinin hazırlanmasının ve tamamlanmasını zaman alacağını göz önünde bulundurursak, alt yapı ve üst yapı için vaat edilen ekiplerin de seçimden 2 ay geçmesine rağmen hazırlanmadığı, işe koyulmadığı görülmekte. Aynı şekilde Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da seçimden 2 ay geçmesine rağmen 5 yıllık başkanlık sürecinde nasıl bir yol izleyeceğini Termeliler ile paylaşmaması da vatandaşı tedirgin etmeye başladı.

“Hiçbir Muhtar Evinde Yatmayacak”

Başkan Demir, çalışma yapılan mahallenin muhtarının, belediye meclis üyelerinin, belediye başkanı Ali Kılıç’ın ve hatta kendisin de ekiplerle beraber konteynırda kalacağının altını çizmişti.

Seçim öncesinde Terme’de SKM açılışında konuşan Başkan Demir’in konuşması ise şu şekilde;

“Muhtarlar mahallelerine gelen olan bu ekipler ile beraber olacak ve onlarla birlikte konteynırda kalacaklar. Eğer ki muhtarların evinde yattığını tespit edersek ekipleri hemen mahalleden çekeceğiz. Yetmiyor. Orada birer hafta ara ile belediye meclis üyelerimizde nöbet tutacak. Yetmedi. Haftada bir akşamda Ali başkan yatacak o konteynırda. Son olarak hesaplarımıza göre 2 ayda bir bende orada gelip kalacağım.”

Samsun’da ki projelerinin yanı sıra Terme’ye de 31 Mart’tan sonra büyük yatırımların geleceğinin altını çizen Başkan Demir Terme ile ilgili projeleri hakkında başlıca şunları kaydetmişti;

“Terme önümüzde ki dönem şahlanacak. Terme’de çok konuşulan 25 metre genişliğe sahip bulvar projemiz var bizim. İlk işimiz onunla ilgili çalışmayı başlatmak. Ayrıca Büyükşehir’in orada çok güzel projeleri oldu. Bizler Miliç için enfes projelerle geliyoruz. Hem dinlenme hem de turizm ve kongre merkezi yapacağız. Terme’de bin 700 dönüm arazi üzerine yeni bir organize sanayi bölgesi projesi.”

Bu haber 2661 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET

Yılmaz: “Tüm İlçelerimiz İçin Bizlerde Sahada Yanlarındayız”

Yılmaz: “Tüm İlçelerimiz İçin Bizlerde Sahada Yanlarındayız” AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinde çeşitli ziyar...

Milletvekili Yılmaz’dan Terme’ye Ziyaret

Milletvekili Yılmaz’dan Terme’ye Ziyaret AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ve Terme ilçelerinde...

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım