Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Hancıoğlu, Atatürk'süz 100. Yıl Logosunu Meclis Gündemine Taşıdı:

Hancıoğlu, Atatürk'süz 100. Yıl Logosunu Meclis Gündemine Taşıdı:

Tarih 24 Nisan 2019, 12:35 Editör Çaner Çam

Kim hazırladı?
Kaç para verildi?
Atatürk NEDEN yok sayıldı?

   CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Milli mücadelenin başlangıcının 100. Yılı dolayısıyla hazırlanan ancak bu mücadelenin baş kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'e yer verilmeyen logonun, hangi kurum veya firma tarafından hazırlandığının, bunun için ne kadarlık bir kaynak harcandığının ve logoda Atatürk'ün neden yok sayıldığının açıklanmasını istedi.
   CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan başlattığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin 100. yılı dolayısıyla yapılacak etkinliklerde kullanılmak üzere hazırlanan, ancak Atatürk'e yer verilmeyen logo ve kurumsal kimlik kiti ile ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması talebiyle bir soru önergesi verdi.
   Hancıoğlu önergesinde, 100. Yıl etkinlikleri için hazırlanan logoda, milli mücadelemizin büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’e dair hiçbir ibare bulunmayışının, bu mücadele ateşinin yakıldığı Samsun başta olmak üzere, bütün yurtta üzüntü ve şaşkınlık yarattığını vurgulayarak şöyle dedi:
"Milli mücadeleyi Mustafa Kemal’den soyutlamak, 100. Yıl kurumsal kimliğinde, bu büyük mücadelenin baş kahramanı Gazi Mustafa Kemal’e yer vermemek, Cumhuriyetimizi Atatürk’ten soyutlamak asla kabul edilemez."
   CHP'li Hancıoğlu bu değerlendirmelerinin ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı
Fuat Oktay'dan şu sorulara cevap vermesini istedi:
- Ulusal bağımsızlık mücadelemizin 100. Yılı dolayısıyla yapılacak etkinliklerde kullanılacak olan logo ve kurumsal kimlik kiti, hangi usul ve esaslara dayanılarak hazırlanmıştır?
- Logo ve kurumsal kimlik kitinin hazırlayıcısı kimdir?
- Logo ve kurumsal kimlik kiti, şayet “hizmet alımı” yöntemiyle hazırlatılmış ise bu çalışma için hangi kurum, hangi kaynaktan ne kadarlık bir ödeme yapmıştır?
- 100. Yıl logosunda, milli mücadelemizin baş kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yer verilmemesinin bir izahı var mıdır?

Bu haber 1591 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Selzedeleri Sevindirecek Haber Geldi

Selzedeleri Sevindirecek Haber Geldi Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Kılıç ilçede...

Terme’de Muhtarlar Günü Kutlandı

Terme’de Muhtarlar Günü Kutlandı 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda tören düzenlendi.

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım