Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Milletvekili Zeybek; “Kitap Okumak Aydınlıktır”

Milletvekili Zeybek; “Kitap Okumak Aydınlıktır”

Tarih 24 Şubat 2019, 20:48 Editör terme vizyon

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “TÜYAP Fuarları” tarafından Samsun’da düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı’na katıldı. Fuar alanında, yazarlar, okuyucular ve kitap evi sahipleri ile sohbetlerde bulunan Zeybek, “Kitap okuma sevgisinin ülkelerin, insanların gelişmesinde önemi büyüktür” dedi.

   Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, bir ülkenin gelişmesinde kitap okumanın ve okutmanın çok önemli olduğuna dikkati çekerek, Türkiye’nin gelişmesi için kitap okuma oranlarının yükseltilmesi gerektiğini vurguladı.
   Karadeniz Kitap Fuarı’nın, yazarları, kitapları ve okuyucuları buluşturması bakımından bölgemizde hareketliliğe neden olduğunu söyleyen Milletvekili Zeybek, “Teknolojik gelişmelerin, basılı yayınların okunmasında azalmalara neden olduğu söylenmekle birlikte, bu fuarda bir kez daha kitabın önemi ve farkını anlıyoruz. Fuar alanında, ailelerin,  gençlerin oluşturduğu kalabalık sevindirici ve umut vericidir” şeklinde konuştu.
    KİTAPLAR BİLGİ HAZİNESİDİR
   Kitapların bilgi, düşünce ve yenilikle birlikte farklı fikirlerin kuşaktan, kuşağa aktarılmasında önemli görevlerinin olduğunu ifade eden Milletvekili Zeybek şu ifadeleri kullandı;
   “Fuar alanında ailelerin çocukları ile birlikte kitap almaları, yazarlarla sohbet etmeleri, kitap okumanın özendirilmesi için gerekli ortamların yaratılması gençliğimiz için çok önemlidir. Okumak ve okutmak devletin ve ailelerin öncelikli görevleri olmalıdır. Gelişmiş ülkeleri yakalayabilmek için hızla okuma olanakları yaratılmalıdır.
   Ülkemizde ekonomik sıkıntılar bütün kesimleri etkilediği gibi; krizden en çok etkilenen kitap ve kırtasiye esnafı da sıkıntılar yaşamaktadır. Fuarların kısa sürelerde hareketlilik yaratması, yazar, çizer, satıcıların ve alıcıların buluşması hareketliliği artırmakla birlikte, farklı kitapların aynı alanda bulunması okuyuculara önemli fırsatlar sunması ve okuyucuların yazarlarla buluşması çok önemlidir.
Bu yıl 5. kez düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı’nın iyi geçmesi bölgemizi ve bizleri sevindirir. TÜYAP Samsun yetkilileri artık profesyonelce çalışmalar yapmaktadırlar, Kitap fuarının, yazarlarımıza, çizerlerimize, kitap evi sahiplerine, kitapseverlere, gençlerimize ve ailelerine aydınlatıcı olmasını dilerim. Aileler ve gençlerimize saygı, sevgilerimle başarılar.”

Bu haber 904 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

ANADOLU BASINI “S.O.S.” VERİYOR

ANADOLU BASINI  “S.O.S.” VERİYOR Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Bursa’da gerçekleştirilen 58. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda basının sorunlar...

Kocaman Caddesi’ne Plastik Delinatör

Kocaman Caddesi’ne Plastik Delinatör Terme Belediyesi’nce kaldırımlara kadar uzanan araç parkının önüne geçmek ve trafiği rahatlatmak için Kocaman Cadde...

RESMİ İLANLAR

RAMAZAN08 Mayıs 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım