Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
AK Parti’de Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

AK Parti’de Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

Tarih 06 Kasım 2018, 20:39 Editör terme vizyon

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik düzenlediği basın toplantısında 2019 yerel seçimlerinde AK Parti olarak aday adaylığı sürecinin 5 Kasım Pazartesi günü resmi olarak başladığını bildirdi. Belediye başkan aday adaylıkları son müracaat tarihi 12 Kasım Pazartesi, belediye ve il genel meclisi müracaatları da 3 Aralık Pazartesi günü olarak açıklandı.

   AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik 2 Kasım Cuma günü düzenlediği basın toplantısında 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den belediye başkanı ve meclis üyesi olmak isteyen aday adaylarının 5 Kasım Pazartesi gününden itibaren başvurularının alınacağını ifade etti.
   Toplantıda iç politikalar, güvenlik gelişmeleri, dış politika ve ekonomik konularla ilgili sunumlar yapıldığını aktaran Çelik, partilerinin bütün seçim çevrelerinde seçime katılma kararının da alındığını belirtti.
   AK Parti'den belediye başkanı ve belediye meclis üyesi olmakisteyen aday adaylarının başvurularının 5 Kasım Pazartesi günü alınmaya başlayacağını bildiren Çelik, "Belediye başkan adaylıkları müracaatlarının son günü 12 Kasım, belediye ve il genel meclisi müracatının son günü 3 Aralık Pazartesi günüdür" dedi.
   Mevcut Belediye Başkanları Müracaat Edemeyecek
   Mevcut belediye başkanlarından müracaat almayacaklarını dile getiren Çelik, mevcut başkaların devam edip etmeyeceğine Genel Merkez tarafından karar verileceğini kaydetti.
   Çelik, 8-15 Şubat 2019'da Genel Merkez'de İnceleme ve Onaylama Komisyonunun çalışmalarını yapacağını belirterek, MKYK'nın aldığı karara göre, bütün seçim çevrelerinde adayların tespiti ve sıralamasında “merkez yoklaması” usulünün uygulayacağını söyledi.
   Aday Adayları Müracaata Ne Kadar Ödeyecek?
   31 Mart 2019 mahalli idareler seçimi aday adaylığı başvuru ücretleri de müracaat tarihinin açıklanmasıyla beraber ilan edildi.
   Buna göre; büyükşehir belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi 10 Bin Türk Lirası, nüfusu 100 Binin üzerinde olan il belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi 5 Bin Türk Lirası, nüfusu 100 Bin ve daha az olan il belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi ise 3 Bin Türk Lirası ödeyecek.
Nüfusu 200 Binden fazla olan ilçe belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi 3 Bin Türk Lirası, nüfusu 50 Binden az olan ilçe belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi 2 Bin 500 Türk Lirası, nüfusu 50 Bin ve daha az olan ilçe belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi Bin 500 Türk Lirası tabii tutulurken, belde belediye başkan aday adaylığına başvuran kişi Bin Türk Lirası ödeyecek.
   Belediye başkanlığına aday adayı olan kişiler yukarıda ki başvuru bedellerini öderken, büyükşehirlerde ki ilçe belediye meclis aday adaylığına başvuran kişi Bin Türk Lirası, il genel meclisi üyeleri ve büyükşehir olmayan diğer illerin ilçe belediye meclisi üyesi aday adaylığına başvuran kişi 500 Türk Lirası ödeyecek.
   Aday adaylığı başvuru ücretlerinde indirime tabii tutulanlar arasında ise, kadın ve 18 – 25 yaş arası genç aday adaylarına fiyat tarifesinin yarısını ödemek koşulu sağlanırken, engelli aday adaylarından bu fiyat listesinin 4’te 1’i oranında aidat alınacağı yer alıyor.

Bu haber 1025 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme’de Dönere Yüzde 20 Zam

Terme’de Dönere Yüzde 20 Zam Termeli dönerciler temizlik malzemelerinin ve beyaz etin kilogram fiyatlarına yapılan zamlardan ötürü tavuk dönere ...

Çiğdem Karaaslan Talimat Verdi, Ali Kılıç “Bize Eziyet Ediyorsun” Dedi

Çiğdem Karaaslan Talimat Verdi, Ali Kılıç “Bize Eziyet Ediyorsun” Dedi Milletvekili Karaaslan’ın yardım talimatı verdiği Terme’de ki hasta bir köpek için Belediye Başkanı Ali Kılıç hayva...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım