Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
MHP’li Usta; “2023 Hedeflerinin Yarısı Gerçekleştirilemeyecek”

MHP’li Usta; “2023 Hedeflerinin Yarısı Gerçekleştirilemeyecek”

Tarih 06 Kasım 2018, 20:20 Editör terme vizyon

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Terme İş Adamları Derneği’ne yaptığı ziyarette ekonominin iş dünyasına etkilerinden söz ederken, “Bu gidişle 2023 hedefleri, 2023 yılına gelindiğinde yarısı gerçekleştirilemeyecek” dedi. Ziyarette Milletvekili Usta’ya Terme Metal Sanayi A.Ş.’nin yıllardır atıl durumda olduğunu gösteren bir dosya verilerek, buranın tekrar faaliyete geçmesi istendi.

   Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta, Terme İş Adamları Derneği’ne yaptığı ziyarette Türkiye’nin zor bir ekonomik dönemden geçtiğinin altını çizerek, Türk Lirası’nda büyük dalgalanmaların meydana geldiğini ifade etti.
   3 Kasım Cumartesi günü Milletvekili Usta’nın TİAD’a yaptığı ziyarete, TİAD Başkanı Muzaffer Karapıçak, TİAD Onursal Başkanı Muharrem Çelik, MHP İlçe Teşkilat Başkanı Muammer Kaynar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Özcan, Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Aydın, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   Ziyarette konuşma yapan Milletvekili Usta, Türkiye’nin zor bir ekonomik dönemden geçtiğinin, Türk Lirası’nda büyük dalgalanmaların meydana geldiğini belirterek, “Türkiye’nin ithalat ve ihracat değerleri yüksek olduğu için bu dalgalanmalar her sektörü derinden etkiliyor. Enflasyon konusunda ciddi bir sıkıntı var. Enflasyonun küçümsendiğini daha önceden de dile getirmiştim. Buna karşılık hiçbir önlem alınmazken bunun sonucunda ise enflasyon hızla yukarıya çıkmaya başladı” şeklinde konuştu.
   Türkiye’nin 1974 ile 2000 yılları arasında yüksek enflasyon yaşadığını anımsatan Milletvekili Usta, “2000 yılından sonra alınan kararlar neticesinde enflasyon gerilemişti. Enflasyonda bir sıkıntı varsa, bu durumun dünyada nasıl çözümlendiği kontrol edilmeli ona göre hareket edilmelidir. Eğer aksi durum söz konusu olur enflasyon değerleri ve ekonomi bu halde sürekliliğini korur ya da daha kötü duruma gerilerse 2023 yılı hedefleri, 2023 yılına gelindiğinde yarısı gerçekleştirilemeyecektir” ifadelerini kullandı.

   Milletvekili Usta’nın konuşmalarının ardından Terme’yi tam anlamıyla sahiplenecek, büyük projeleriyle Terme’ye çağ atlatacak insanların ihtiyacı olduğunu söyleyen TİAD Başkanı Muzaffer Karapıçak, “Üzülerek söylüyorum ki artık Çarşamba veya Ünye değil sınırımız olan Salıpazarı ilçesi bizimle yarışır duruma geldi. Terme’nin potansiyelini kullanabilmesi, yıldızını parlatabilmesi için Bin 500 hektar orman sahasına sahip, kamuya tahsis edilebilen Sakarlı’da bulunan meraya bir OSB inşa edilse ilçeye inanılmaz derecede ileriye taşır. Ayrıca yalnızca Terme’nin değil, tüm Karadeniz Bölgesi’nin OSB’si haline gelir. Biz iş adamlarının temel amacı ekonomi ve istihdamdır. Biz Termeli iş adamları olarak Terme’ye nasıl istihdam sağlayabiliriz bunu çok düşünüyoruz. Umarım ortak paydamız olan Terme için herkes elini taşın altına koyar ve gerekeni yapar” dedi.
   Erhan Usta’dan Fındık Açıklaması
   Milletvekili Usta ve Başkan Karapıçak’ın konuşmalarının ardından katılımcılarla soru cevap diyalogu sırasında bir kişinin “Fındık için yaptıklarınız göz ardı edilemez. Peki devlet fındık fiyatını neden bu kadar geciktirdi?” sorusuna karşılık olarak MHP’li Usta, “2017 yılı fındık sezonu fiyatlarını TMO Ağustos ayında açıklamıştı. Bu sene ise 2,5 ay kadar gecikmeyle ve şahsen benim mecliste ki konuşmalarım doğrultusunda Cumhurbaşkanının talimatıyla TMO açıklamıştır. Fındık fiyatının TMO tarafından geç açıklanmasının yanı sıra aynı zamanda geçen sene ile bu sene arasında ki değişkenlik gösteren etkenler yeterince değerlendirilmemiştir. Benim vekili olduğum Samsun’un 4 adet ilçesi fındıktan geçimini sağlıyor. Ben kendimi bu durumda sorumlu hissettim ve elimden geldiğince mücadelemi verdim. Ayrıca bu konuyu benden başka bir tane Samsun milletvekili mecliste dile getirmedi” açıklamalarında bulundu.

   Terme Metal Sanayi Dosyası İncelenecek
   Bir katılımcı tarafından MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya yıllardır atıl durumda olan Terme Metal Sanayi A.Ş.’nin dosyası verildi. Dosya içeriğinde Terme’nin en büyük 2. sanayi imarına sahip alan olduğu belirtilirken, hissedarlar arasında vatandaşın yanı sıra aynı zamanda Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin de olduğuna yer verildi. Dosyada sorumlu sanayicinin vergi dairesine de borcu olduğu ifade edilerek satışa çıkarılıp başka bir yatırımcının tekrar üretim sağlaması ve istihdamın tekrar oluşması istendi.
Dosyaya inceleyen Milletvekili Usta, konuyla yakından ilgileneceğini ve Terme Metal Sanayi A.Ş. hakkında daha kapsamlı bilgiler edindikten sonra çalışmalara başlayacağını söyledi.
   Ziyaret, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Bu haber 976 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme’de Dönere Yüzde 20 Zam

Terme’de Dönere Yüzde 20 Zam Termeli dönerciler temizlik malzemelerinin ve beyaz etin kilogram fiyatlarına yapılan zamlardan ötürü tavuk dönere ...

Çiğdem Karaaslan Talimat Verdi, Ali Kılıç “Bize Eziyet Ediyorsun” Dedi

Çiğdem Karaaslan Talimat Verdi, Ali Kılıç “Bize Eziyet Ediyorsun” Dedi Milletvekili Karaaslan’ın yardım talimatı verdiği Terme’de ki hasta bir köpek için Belediye Başkanı Ali Kılıç hayva...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım