Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

WEB ARAMA


SON YORUMLANANLAR

  TSO’da “Fiyat Etiketi Yönetmeliği” Anlatıldı

  TSO’da “Fiyat Etiketi Yönetmeliği” Anlatıldı

  Tarih 27 Ekim 2018, 15:21 Editör terme vizyon

  Terme Ticaret ve Sanayi Odası, fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında anlaşılmayan ve yanlış bilinenleri düzeltmek için fiyat etiketi yönetmeliği bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  Ticaret Bakanlığı Samsun Ticaret İl Müdürlüğü’nden Terme Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine gelen denetmenler oda üyelerine ürünlerde kullanılacak olan yeni fiyat etiketinin nasıl olacağını anlattı.

  Terme Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Özcan, ticaret odası ve esnaf odası üyeleri katıldı.

  Toplantıyı, Samsun Ticaret İl Müdürlüğü’nde denetmen olarak görev yapan Ali İlhan ve Erhan Cafer yönetti. Toplantıda açıklamalarda bulunan Cafer, fiyat etiketinin yasal mevzuatından, nasıl kullanılması gerekiyor gibi konulara değinerek, “Biliyorsunuz geçen günlerde yeni bir mevzuatımız çıktı. Artık etiketlerde Yerli Üretim logosu ve ek olarak etikette yer alan fiyatın hangi tarihte belirlendiği de yer alması gerekiyor. Fiyat etiketlerinde birkaç değişikliğimiz söz konusu bunları toplantı sonunda sorunsuz olarak anlamış olacaksınız”  şeklinde konuştu.

  Sunum içeriğinde yerli üretim logosunun ne şekilde kullanılacağı, etikette hangi bilgilere yer verileceği (ürünün üretim yeri, ürünün ayırıcı özelliği, vergiler dahil satış fiyatı, ürünün birim fiyatı ve son yapılan fiyat değişikliğinde ki tarih) konuları ele alındı.

  Denetimcilerin sunumunun ardından toplantıya katılan TSO üyeleri, ilgilendikleri meslekler doğrultusunda yönetmelikle çelişen durumları dile getirerek yetkili kişilerden konuyla ilgili detaylı bilgiyi aldılar.  Bu haber 593 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  EKONOMİ

  Devlete Borcu Olanlara Müjde

  Devlete Borcu Olanlara Müjde 18 Mayıs 2018 tarihinde “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin” kanuna ek olarak yapıl...

  2019 Yılı Ehliyet Kurs Ücretleri Valilik Komisyonunca Belirlendi

  2019 Yılı Ehliyet Kurs Ücretleri Valilik Komisyonunca Belirlendi Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü Başkanlığında toplanan sürücü kursları taban ücret tespit komisyonu, 2019 yılında uyg...

  RESMİ İLANLAR

  AH O GECELER24 Mayıs 2018

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  TARİHTE BUGÜN

  Tarihte Bugün

  VİZYONDAKİ FİLMLER

  Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım