Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

WEB ARAMA


SON YORUMLANANLAR

  AĞLARA EL KONULDU

  AĞLARA EL KONULDU

  Tarih 04 Temmuz 2017, 18:33 Editör terme vizyon

  Terme İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tuncay Demir yaptığı açıklamada; 4/1 Ticari Amaçlı Su Ürünleri Tebliği'nin 49.maddesinin 7. Fıkrasına göre akarsularda su ürünleri avcılığı yapılması yasaktır.

     Terme İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tuncay Demir yaptığı açıklamada; 4/1 Ticari Amaçlı Su Ürünleri Tebliği'nin 49.maddesinin 7. Fıkrasına göre akarsularda su ürünleri avcılığı yapılması yasaktır. Tebliğ  doğrultusunda 04.07.2017 tarihinde ilçemiz Gölyazı ve Aybeder Mahallerinde bulunan kanallarda rutin olarak yaptığımız denetimler neticesinde kanallarda serili halde farklı farklı bölgelerde bulunan 300 metre sahipsiz uzatma ağına el konulmuştur. El konulan bu ağlar tutanak tutularak ve çekilen resimlerle imha edilmiştir dedi.

     Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, iç sular ve baraj gölleri başta olmak üzere tüm denetim noktalarında denetimlerin etkin bir şekilde devam ettiğini belirtildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Nail Kırmacı, “1380 sayılı Su ürünleri Kanunu’na bağlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğler gereği, ilimizde iç sularda ticari ve amatör amaçlı su ürünleri av yasakları 01 Nisan 2017 tarihinde, denizlerimizde 15 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup; iç sularda 30 Haziran 2017, denizlerimizde 01 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir.

     PARA CEZASI UYGULANDI

     İl Müdürlüğümüz su ürünleri kontrolörleri tarafından su ürünleri avlak sahalarında, karaya çıkış noktalarında, nakil araçlarında ve su ürünleri satış noktalarında, av yasağının başladığı tarihten bugüne kadar toplam 283 adet denetim yapılmış, yapılan denetimler sonucu 3 bin 800 metre misina ağ, 1 adet serpme ağı ve 3 adet tırıvırıya el konulmuştur. Ayrıca ağlarda takılı bulunan canlı balıklar ile kan sülükleri doğal ortamlarına bırakılmış olup, yapılan denetimlerde usulsüz su ürünleri avcılığı yaptığı tespit edilen 26 kişiye toplam 29 bin 456 TL idari para cezası uygulanmıştır. Başta balıkçılarımızın ve tüm halkımızın yasaklara uymaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle temenni etmekteyiz” dedi.

  Bu haber 888 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  GÜNCEL

  TÜGİK Genel Başkanı TEGİAD İle Buluştu

  TÜGİK Genel Başkanı TEGİAD İle Buluştu TEGİAD’ın istişare toplantısına katılarak iş adamlarına seslenen ve Terme organize sanayi bölgesi (OSB) için Ankara...

  Terme’ye Turizm Yatırımı Sinyali

  Terme’ye Turizm Yatırımı Sinyali TÜGİK Genel Başkanı ve NG Kütahya Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Erkan Güral, Türkiye’nin çeşitli yerlerind...

  RESMİ İLANLAR

  AH O GECELER24 Mayıs 2018

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  TARİHTE BUGÜN

  Tarihte Bugün

  VİZYONDAKİ FİLMLER

  Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım