Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

MUSTAFA DEMİR

AKCAGÖZ: “PARTİ YARIŞTIRMIYORUZ”

AKCAGÖZ: “PARTİ YARIŞTIRMIYORUZ”

Tarih 27 Mart 2017, 10:47 Editör

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, referandum çalışmaları kapsamında, Asarcık'taydı. Asarcık esnafını kapı kapı ziyaret eden Tufan Akcagöz, Asarcık halkına 'hayır'ı anlattı.

Asarcık'ta gördüğü manzaranın kendisini umutlandırdığını söyleyen Akcagöz, " Başından beri söylüyoruz ki, bu bir genel seçim değildir. Bu bir yerel seçim de değildir. Aday yarıştırmıyoruz. Parti siyaseti yarıştırmıyoruz. Üyesi olduğumuz partilerin siyasi propagandasını yerel ve genel seçimlerde fazlasıyla yapıyoruz. Önümüzde bir referamdum var. Bu refarandumun iki seçeneği var. Evet ve hayır. Üçüncü bir seçenek yok. Asarcık'ta, AKP'ye oy vermiş, yarın seçim olsa yine belki AKP'ye oy verecek olan vatandaşlarımızdan, bu refarandumda 'hayır' diyecek olduklarını duymak, geleceğe dair umutlarımızı yeşertti. Milletin derdi başka. Asarcık, ciddi bir ekonomik bunalımın içinde. Asarcık halkı, ekonominin kötüye gidişinden rahatsız. Asarcık halkı, yarına güvenle bakamıyor. Ve dayatılmak istenen Anayasa değişikliğinin, hiç bir derdine derman olmayacağını da görüyor. İşte bu ferasettir. İşte bu, doğruyu yanlıştan ayırma yetisidir. Bu feraset, Asarcık halkında var. Asarcık halkı bugün bizi sevgiyle bağrına bastı. Ve inanıyorum ki, iç huzurumuz için, birlik ve bütünlüğümüz için, referandumda hayır seçeneğine kuvvet vereceklerdir" dedi.

Yaşadığımız coğrafyanın, çileli bir coğrafya olduğunu belirten Tufan Akcagöz, "Dertli bir toprak üzerinde yaşıyoruz. Dünyanın gözü üzerimizde. Dertli bir toprak parçasını, kendimize vatan edindik. Bu toprağı kendimize vatan yapabilmek için, çok kan aktı. Çok bedel ödedik. Bugün bile, bu bedeli ödemeye devam ediyoruz. Hiç bir toprak, vatan olmayı belki de Türkiye kadar hak etmemiştir. Bunun farkında olmak zorundayız. İşte bu nedenle, ayrışmadan, bölünmeden, hep birlikte, birlik ve bütünlük içinde yaşamak zorundayız. 16 Nisan'da, hepimizi bağlayacak bir temel değişikliği oylayacağız. Ama görünen o ki, toplumda ortak bir mutabakat görmemiş bir Anayasal değişikliktir. Bu bile, bizi ayırmaya ve bölmeye yetiyor. Böyle bir değişikliğe hiç gerek yok. Memleketin derdi bu değil. O halde, alelacele gerçekleştirilen bu dayatmanın sebebi nedir? Millet olarak buna dur demek zorundayız. Bu iş oyuncak değil. Basit bir yasal değişiklik oylamıyoruz. Bu bir Anayasa. Hepimizin Anayasası. O nedenle, bu oyunu bozmak elimizde. Bu oyunu bozmak çok kolay. 16 Nisan'da sandığa gidip, hayır oyu kullanacağız. Oyunu böyle bozacağız. Demokrasiye ve özgürlüklerimize sahip çıkacağız. Bunu başarmak zorundayız. 16 Nisan'da sandıktan hayır çıkarsa, uzun süredir hasret kaldığımız huzur iklimini yeniden yakalayacağız. Buna her zamankinden daha çok ihtiyacımız var" diye konuştu.

Bu haber 1468 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET

Mustafa Demir Hastane Personeli İle Buluştu

Mustafa Demir Hastane Personeli İle Buluştu Cumhur ittifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Gazi Devlet Hastanesi personeli ile ...

Başkan Kul’dan Büyük Rest

Başkan Kul’dan Büyük Rest Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, SKM açılışında yaptığı konuşmada kendisinden sonra gelecek olanlara rest çekerek ...

RESMİ İLANLAR

MUSTAFA DEMİR

LOKUM YAZILAN BESLENME LİSTELERİ19 Mart 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım